Pád vyhlídky kvůli přetížení shnilé plošiny: ČASTO POD NÍ SPALY DĚTI! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Pád vyhlídky kvůli přetížení shnilé plošiny: ČASTO POD NÍ SPALY DĚTI!

Z rozhledny v Markvarticích spadlo osm dětí a mladiství praktikant
Z rozhledny v Markvarticích spadlo osm dětí a mladiství praktikant (HZS Ústeckého kraje)

Tři z devíti dětí zůstávají stále ještě v nemocnici po pádu vyhlídkové plošiny Triangl na Děčínsku. Propustit by je mohli ve druhé polovině týdne. Koho policie požene k zodpovědnosti, stále není jasné. Tragédie však mohla mít ještě horší následky!

Případ kriminalisté vyšetřují jako těžké ublížení na zdraví nedbalosti. Děti se k vyhlídkové plošině dostaly v rámci tábora, který už přes deset let pořádá Petra Svejkovská, majitelka tři kilometry vzdáleného koňského ranče. „Nebudu se k tomu vyjadřovat,“ řekla včera stručně do telefonu, který následně položila. Na plošinu podle návštěvního řádu můžou najednou jen čtyři dospělé osoby.

Chvíli před pádem však nahoru vylezlo dokonce 15 dětí (včetně jednoho nezletilého dozoru). Šest dětí poté slezlo dolů, a pak se plošina zřítila. Kdo jim to vlastně povolil? Podle odborníka na dřevostavby, kterému Aha! ukázalo fotografie spadlé plošiny, se mohla klidně zřítit i bez zatížení. Byla totiž shnilá. Přitom ke každoroční tradici táborníků patřilo, že pod ní přespávali. Těžko domýšlet, co by se stalo, kdyby spadla na spící děti.Přečtěte si
XYZ3
7. 8. 2023 • 10:28

Možná stačilo zapnout mozek.. nosnost rozhledny, počet lidí na ní... když místo čtyřech je jich tam 15.... Asi by nemusela být ani shnilá

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.