Rok od požáru se otevřela rozhledna na Vlčí hoře | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Rok od požáru se otevřela rozhledna na Vlčí hoře

Hasiči uhasili požár rozhledny Vlčí hora.
Hasiči uhasili požár rozhledny Vlčí hora. (HZS Ústeckého kraje)

Když se loni rozječela hasičská siréna pod Vlčí horou na Děčínsku, zabolelo tamní turisty u srdce. Plameny pohltily oblíbenou vyhlídku, která tu stojí už 135 let. Na její výročí ji teď po opravách konečně znovu otevřeli.

Loňský požár v náročném terénu prověřil hasiče. „Zasahovalo sedm jednotek a na padesát hasičů. Museli jsme vynést i čerpadlo k posílení proudu,“ popsal tehdy velitel zásahu Jan Diessner. Plameny sežehly věž ze dvou stran a dostaly se i dovnitř. Celý rok na opravách pracovali dobrovolníci z Klubu českých turistů za pomoci odborných firem. „Bylo třeba vyměnit dřevěné opláštění, okna, strop nad proskleným ochozem a opravit vnitřní omítku, dřevěné schody a zábradlí,“ vyjmenoval předseda krásnolipského turistického oddílu Václav Hieke. Náklady pokryla z části veřejná sbírka, pojistka a také Krásná Lípa, které rozhledna patří. „Práce vyšly zhruba na 1,7 milionu,“ upřesnil starosta Jan Kolář.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.