Michal Brousil z Písku převálcoval konkurenci: Je nejtvrdší hasič v Evropě! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Michal Brousil z Písku převálcoval konkurenci: Je nejtvrdší hasič v Evropě!

Michal Brousil si doma vytvořil posilovnu, kde stále trénuje.
Michal Brousil si doma vytvořil posilovnu, kde stále trénuje. (Foto Aha! – Vlaďka Hradská, HZS, archiv Michala Brousila)

Český hasič Michal Brousil si připsal titul mistra Evropy! V evropském šampionátu vybojoval v nejtěžších hasičských disciplínách zlato. Nad soupeři zvítězil s přehledem o celý 13 vteřin.

Písecký hasič se stal králem šampionátu v německém Mönchengladbachu. Další zlato získal ve štafetě. „Bojoval spolu s kolegy z reprezentace Lukášem Navrátilem, Pavlem Kouříkem a Ondřejem Rybníkářem. Kluci totálně převálcovali celou Evropu časem 6 minut a 23 vteřin. Druhý tým byl o 42 vteřin pomalejší,“ poznamenala mluvčí hasičů Vendula Matějů. Brousil má za sebou řadu mezinárodních úspěchů. Naposledy loni vyhrál světové hry i mistrovství republiky v nejtěžších hasičských disciplínách TFA, známých pod názvem Nejtvrdší hasič přežije.

Hadice, kladivo i překážky

„Závod TFA spočívá v absolvování čtyř úseků v co nejkratším čase s tím, že na každém úseku zdolá různé disciplíny. Jde o natažení a smotání hadic, údery kladivem v hammerboxu, překonání výškové bariéry a vyběhnutí na vrchol výškové budovy v kompletním zásahovém obleku vážícím cca 20 kg a v kyslíkové masce,“ popsala Vendula Matějů nejnáročnější hasičský závod na světě. Podle jejích slov Michal Brousil jen potvrdil, že je nejlepší. Soupeře předčil o rovných 13 vteřin!Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.