Statečný americký neplavec: Zachránil dvě děti, sám v jezeře utonul | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Statečný americký neplavec: Zachránil dvě děti, sám v jezeře utonul

Záludné jezero Nockamixon.
Záludné jezero Nockamixon. (Foto GoFundMe, DNCR)

Američan Marvin Chicas (†37) si ve čtvrtek užíval rybaření se svým malým synem Dylanem (3) a několika přáteli na jezeře Nockamixon v americkém státě Pensylvánie. Když si všiml dvou tonoucích dětí, neváhal a skočil do vody. Děti sice zachránil, ale sám vysílený klesl ke dnu jezera, kde se utopil.

Ačkoliv sám neuměl plavat, Marvin se hrdinně vrhl na pomoc dvojici dětí, které plavaly jen kus od břehu. „Zřejmě se zachytily do něčeho na dně jezera,“ vysvětlil Harry Grim, šéf hasičů, kteří přijeli na pomoc. Chicas uvolnil tonoucí děti, sám se však z vody už nedostal. Jezero Nockamixon má totiž v některých místech hloubku až 27 metrů.

Nebohý Marvin Chicas (†37).

Zachráněné děti pak na místo neštěstí zavolaly hasiče. Po dvou hodinách usilovného hledání nakonec potápěči tělo odvážného tatínka našli jen 7 metrů od břehu. „ Lidé bohužel nedodržují pravidla a smutnou realitou je, že pod vodou není hladký, pozvolný svah, oni vstoupí do hloubky, loknou si vody a zemřou. Nemělo by se to dít, ale stává se to,“ vysvětlil Grim. „V téhle roční době je v jezeře nulová viditelnost, potápěči si často nevidí ani na vlastní ruce,“ dodal šéf hasičů.

SBÍRKA PRO VDOVU

Na internetu po smutné události vznikla sbírka pro vdovu a synka po Marvinovi. Do neděle už stihli dobrodinci vybrat skoro 600 tisíc korun, aby mohla rodina poslat Chicasovo tělo do rodného Hondurasu k jeho matce. „Marvin byl velmi pracovitý muž a skvělý otec, vždy ho všude viděli se synem, který se od táty nehnul,“ vzpomíná na hrdinného muže medailonek u sbírky.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.