Děti přežily 40 dní v kolumbijské džungli: Hrdinka zachránila sourozence | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 7. prosince 2023

Svátek slaví Ambrož / Benjamín, zítra Květoslava

Děti přežily 40 dní v kolumbijské džungli: Hrdinka zachránila sourozence

V džungli děti přežily 6 týdnů.
V džungli děti přežily 6 týdnů. (Foto ČTK)

Když vyšlo najevo, že 4 pohřešované děti přežily v amazonském pralese 40 dní, okamžitě se začalo hovořit o zázraku. Hrdinkou příběhu je nejstarší z dětí Lesly (13), která se o mladší sourozence postarala.

Lesly v pralese stavěla přístřešky pomocí spon do vlasů a držela Soleiny (9), Tiena Noriela (4) i nejmenší Cristin (1) v bezpečí. Děti pocházejí z domorodého kmene a jak vyšlo najevo, Lesly a Soleiny hrávaly s babičkou hru na to, jak přežít v džungli, podobnou třeba známé a populární reality show Survivor. Lesly díky tomu přesně věděla, jaké ovoce v džungli se dá jíst, které je naopak jedovaté a osvojila si i péči o miminko.

„Během té hry se v džungli stavěly tábory, určitě to hodně pomohlo celé situaci,“ prohlásila teta dětí Damarys Mucutuyová. Sourozence z velké části vychovala babička Fatima Valenciaová. „Použily všechno to, co se naučily v naší komunitě, znalosti našich předků jim dopomohly přežít,“ svěřila se šťastná babička. Všechno nasvědčuje tomu, že ztracené děti byly na drsné podmínky džungle připravovány odmala.

Projevily se silné instinkty

O tom, že přežití dětí v džungli není jen zázrak nebo náhoda, hovoří také Dieter Schonlau, fotograf džungle a odborník na místní domorodce. „Postaraly se o to jejich instinkty. Pocházejí z domorodého národa, odmala se učí vše, co o pralese potřebují vědět, umí najít liány, z nichž teče pitná voda. Ve 4 nebo 5 letech už s sebou nosí nůž a dovedou chytat ryby,“ popisuje a dodává: „Je mi ctí učit se od těchto lidí, které neprávem mnohdy vnímáme jako zaostalé,“ dodává.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.