Zmrzlinové královně nečekaně zemřel manžel (†38): Nevzdala to! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 22. července 2024

Svátek slaví Magdaléna, zítra Libor

Zmrzlinové královně nečekaně zemřel manžel (†38): Nevzdala to!

Na jejich pochoutku se stojí fronty.
Na jejich pochoutku se stojí fronty. (Foto Aha! – Jana Gartnerová, archiv Tess )

Covidová pandemie donutila manžele Tess (31) a Vojtěcha (†38) Peter z Lichnova na Bruntálsku hledat si novou obživu. A hned napoprvé se trefili do černého. Vymysleli si totiž zmrzlinový stánek. A byť stojí »na konci světa«, zakrátko svým cukrárenským uměním nadchli davy. Pak přišla ale přišla tvrdá rána.

V začátcích si novomanželé říkali, že v jejich vesnici nebude o zmrzlinu takový zájem a že za zákazníky budou muset vyrazit do většího města. Zkusili to nejdřív před svým domkem a nestačili se divit. Brzy se kolem táhly dlouhé fronty. Lidé neváhali vyrazit autem desítky kilometrů, aby si na jejich ledové lahůdce pochutnali. To proto, že pár povýšil zmrzlinu na umělecké dílo. Teprve časem se díky ohlasu vydal se svým uměním i do měst. „Byla jsem profesí výtvarnice a tak svoje zkušenosti promítám do zmrzliny. Ale ona nesmí jen vypadat, musí i chutnat. I v tom jsem se chtěla odlišit. Hledám různé recepty ze světa i starých knih a chystám od mrkvové po třeba fialkovou zmrzlinu,“ dodala paní Tess.

Nevšedních příchutí nabízí spoustu stejně jako speciální kornoutky či různé druhy posypů a polev. Vojtěch půl roku po svatbě nečekaně umírá na srdeční příhodu. „Večer byl s kamarády na koncertě, ráno si stěžoval na bolest na hrudi. Odvezla jsem ho do nemocnice, odkud se už nevrátil,“ říká smutně žena, která tak zůstala na vše sama. Nevzdala to a zmrzlinový krámek i dvě dodávky v Lichnově u Krnova šlapou dál. „Říkám si, že vše se děje z nějakého důvodu a mě osud nasměroval ke zmrzlině,“ poznamenala ještě žena, kterou teď čeká ta nejnáročnější část roku. A přestože byla ve čtvrtek ještě zima, každou chvíli u stánku zastavuje nějaké auto, jestli náhodou není otevřený.

Pomáhají přátelé

V manželovi měla oporu hlavně v technických věcech. Byl automechanik a zručný kutil. „Dost mě toho naučil, ale jsou práce, s kterými si sama neporadím. Naštěstí mám spoustu dobrých přátel, kteří jsou mi oporou,“ řekla Tess.

Na kraji obce

Zmrzlinový stánek v Lichnově stojí hned na kraji obce. Otevírací doba se může lišit podle počasí, ale běžně bývá od pondělí do pátku od 13 do 18 hodin a víkendy od 10 do 18 hodin. Dodávky jezdí po různých akcích, o nichž zmrzlinářka informuje na sociálních sítích a svém webu.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.