Malý zázrak z oblasti zničené zemětřesením: Porod v sutinách! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. března 2023

Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt

Malý zázrak z oblasti zničené zemětřesením: Porod v sutinách!

V nemocnici je pod odborným dohledem.
V nemocnici je pod odborným dohledem. (Foto ČTK/AP, Profimedia.cz)

Zemětřesení o síle 7,8 stupně v Turecku a Sýrii je tragédií, která s sebou přináší silné příběhy. Jedním z těch nejsilnějších je bezesporu narození holčičky přímo v sutinách zřícené budovy!

Neuvěřitelné se stalo skutečností v syrském městě Jindires. Podle výpovědi svědků začala matka rodit přímo během zemětřesení ve čtyřpatrovém rodinném domě! Jenže zatímco žena při tragické události přišla o život stejně jako její manžel, čtyři potomci a sestra, novorozená holčička jako zázrakem přežila – když ji záchranáři vylovili zpod trosek, stále byla spojena s matkou pupeční šňůrou!

Je stabilizovaná

Ani miminko však nevyvázalo nezraněno. Přestože záchranáři dělali, co bylo v jejich silách, do nemocnice v Afrínu bylo převezeno v nedobrém stavu, za který mohou i noční teploty pod bodem mrazu, které momentálně v zemi panují a komplikují přežití nešťastníků stále uvězněných v troskách. „Holčička je stabilizovaná, dali jsme ji do inkubátoru a napojili na nitrožilní kapačku. Na těle má několik odřenin a tržných ran, rovněž byla podchlazená,“ vysvětluje pediatr Hani Maarouf. „Museli jsme ji zahřívat a podávat vápník.“

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.