Nedostatek léků v Česku má řešení | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 9. června 2023

Svátek slaví Stanislava, zítra Gita

Nedostatek léků v Česku má řešení

Sehnat některé léky v Česku je případ pro pátrací očko
Sehnat některé léky v Česku je případ pro pátrací očko (Shutterstock)

Sehnat v Česku některé léky je celkem oříšek. Regály v lékárnách totiž místy zejí prázdnotou a zásoby nejsou. Podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (62, TOP 09) nedostatek bude řešit zvláštní pracovní skupina.

Každý týden se podle šéfa rezortu sejde nově založená skupina, která bude řešit výpadky léků. „Budou v ní zástupci ministerstva, Státního ústavu pro kontrolu léčiv, České lékárnické komory a zástupci odborných společností lékařů,“ oznámil Válek s tím, že tento tým připraví doporučení, jak nahradit konkrétní chybějící lék v Česku. V poslední době byl totiž problém na pultech sehnat dětský sirup proti teplotě či penicilin. To už je ale podle ministra minulostí, protože do země bylo výrobcem dodáno na 300 tisíc balení, která se postupně rozvážejí do lékáren. Válek včera apeloval na občany, aby neskupovali léky do zásoby, ale kupovali je pouze v případě potřeby.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.