Boje o strategický Azovstal pokračují: Evakuovali přes 260 obránců | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. července 2022

Svátek slaví Prokop, zítra je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Boje o strategický Azovstal pokračují: Evakuovali přes 260 obránců

Někteří jsou bez některých končetin.
Někteří jsou bez některých končetin. (Foto ČTK, Instagram)

Přes dvě stě šedesát obránců oceláren Azovstal v Mariupolu – včetně desítek raněných – se podle Ukrajinců podařilo evakuovat. Proruští separatisté ale tvrdí, že se vzdali…

Nemytí, strhaní, mnohdy i bez některých končetin, ale stále odhodlaní bojovat. Fotky sebe samých i života v v útrobách ostřelovaného komplexu, zveřejnili sami obránci Azovstalu. Osudy mnohých, ale nejsou známé. V pondělí v noci ukrajinská strana oznámila, že přes 260 jejích vojáků, včetně 53 raněných, bylo už oceláren evakuováno.

Pět desítek raněných zamířilo do města Novoazovsk v proruské Doněcké lidové republice k ošetření. Dalších 211 vojáků bylo převezeno do Olenivky, která se má nacházet pod ruskou kontrolou. Ruská agentura TASS ale uvedla s odkazem na separatisty, že se ukrajinští bojovníci vzdali. Tvrzení ale nejdou nezávisle ověřit. Podle Kyjeva se ovšem chystá výměna zajatců. V Azovstalu zřejmě i nadále zůstává část obránců Mariupolu.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.