Festival Out of Home představí povolání klientům z dětských domovů | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 8. června 2023

Svátek slaví Medard, zítra Stanislava

Festival Out of Home představí povolání klientům z dětských domovů

Programu se zúčastní 10 dětských domovů z celé ČR.
Programu se zúčastní 10 dětských domovů z celé ČR. (Mimodomov.cz)

Letošní festival Out of Home se koná tuto sobotu (25. září) pro děti z dětských domovů již po čtrnácté. Vybrané pražské firmy, kulturní či vzdělávací centra nabídnou mladým dospělým, kteří se připravují na budoucí samostatný život různá povolání a profese. Zážitkovou hru a zároveň festival s podtitulem „Už víš, čím budeš?“ zakončí projekce filmu Město (2021) a také hudební vystoupení Adama Mišíka nebo Dj Marka Sklenáře.

„Hlavním cílem letošního ročníku je především dopřát dětem sociální kontakt mimo brány domova, možnost prohloubit vzájemná přátelství po téměř dvouleté pauze díky pandemii Covid-19,“ říká předsedkyně spolku Klára Chábová. Koncepce hry je postavena tak, aby děti poznaly nejen profese, které by mohly vykonávat jako zaměstnání, ale uvidí také živnostníky a dozví se, jaké mají možnosti brigády. „Firmy nám kromě zázemí poskytují kvalifikované pracovníky, takže děti budou v dobrých rukou. Chtěli bychom jim na stanovišti vždy krátce představit společnost, říci jim pracovní příležitosti, které by zde měly, a následně pak budou plnit úkol spojený s náplní firmy,“ doplňuje koordinátorka hry Martina Prášilová. Akci pořádá spolek Mimo domov díky podpoře Magistrátu Hl. města Prahy a dalších partnerů, kterými jsou Innogy, Kofola, Crocodille či Bageterie Boulevard. Mezi letošní stanoviště festivalu patří specialista na pohodu zvířat v ZOO Praha, cestovatel, průvodce, barber, barista či keramická dílna.

Děti v rámci programu navštíví také Novoměstskou věž, nový komunitní prostor H40 v areálu holešovické tržnice či Centrum architektury a městského plánování CAMP. Programu se zúčastní 10 dětských domovů z celé ČR. „Pozvání na letošní Out of Home jsme rádi využili. Po době covidové jsme po akcích vyhladovělí, děti potřebují sociální kontakty, mimo areál domova a mimo školu. Covid nás naštěstí nezasáhl mezi dětmi, ale mezi zaměstnanci, to už je ale za námi. Ponorku jsme v době karantén a lockdownů neměli, protože jsme domov na okraji malé vsi s přírodou na dosah ruky. Do konce roku nás čekají i další akce, jezdíme za sportem, na kroužky, budeme na Den země uklízet Ledce,“ říká Roman Pejša, ředitel dětského domova ze středočeských Ledců.

Hvězdou večera v kině Dlabačov bude po celodenním programu zpěvák Adam Mišík, který přijal pozvání na slavnostní večer s vyhodnocením zážitkové hry. Děti se mohou těšit také na taneční vystoupení Martina Prágra, zpěvačku Sabinu Křovákovou, vítězku Česko Slovenské SuperStar 2013 a na diskotéku s Dj. Markem Sklenářem. Pro všechny účastníky je připraveno promítání filmu Město od režiséra a scénáristy Jiřího Diviše. Jedná se o první celovečerní český film, který byl natočený na mobilní telefon a je určený do kin. Vznikl díky generálnímu partnerství firmy Remedis, mezi herci se objevili Veronika Divišová, Oskar Hes, Tomáš Dastlík, Jarek Hylebrant, Filip Kaňkovský a další. Předpremiéra filmu úspěšně proběhla na 61. ročníku MFF Zlín 2021.

Programu se zúčastní 10 dětských domovů z celé ČR.

Přečtěte si
-bello-
21. 9. 2021 • 21:24

Mišík je určitě uchváááátí !
/A pokud mají v genech ty děti UK, pak stejně na práci nebudou marná sláva, je to vidět na každým kroku /

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.