Smrt čápice na drátech v Mladých Bukách: Otec vyhodil z hnízda nejslabší mládě! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 1. února 2023

Svátek slaví Hynek, zítra Nela

Smrt čápice na drátech v Mladých Bukách: Otec vyhodil z hnízda nejslabší mládě!

Čapí táta s mláďaty.
Čapí táta s mláďaty. (Reprofoto: Youtube webkamera)

Už druhá smutná událost během necelého týdne zasáhla čapí hnízdo v Mladých Bukách. Úhyn čápice Barunky po kontaktu s dráty vysokého napětí následovala smrt jednoho z jejich čtyř čápat. Táta Bukáček jej vyhodil z hnízda.

Po úmrtí čápice, kterou spálila elektřina při jejím návratu z lovu do hnízda na dvanáct metrů vysoký stožár, to vypadalo, že Bukáček péči o mláďata s přijatou pomocí od lidí zvládne. Čápátka zahříval, občas i něco ulovil a třikrát denně začala rodinka dostávat do hnízda krmení od zdejšího farmáře Šándora Havrána a dalších dobrovolníků.

Přesto čáp po pár dnech vyhodnotil situaci tak, že jedno z čápat musí domov opustit. „Zřejmě cítil, že je nemocné. I když žralo, nerostlo. Ani v péči člověka by asi nepřežilo,“ konstatoval farmář. Zbylá tři mláďata naštěstí prospívají. Je to i díky pomoci lidí, kteří k hnízdu nosí nejen potravu, ale posílají i finanční příspěvky. Na transparentní účet pro péči o čápy dorazilo už půl milionu.

 

Přečtěte si
ginkognito
1. 6. 2021 • 17:15

Toto je příroda. Ne jak dnes, kdy se udržují při životě lidi, kteří by se před 100 lety nedožili dospělosti. A dnes mají tito děti s různými poruchami a tak existují celé rodiny, kdy je matka i otec v invalidním důchodě a jejich nemocné děti dostanou v 18 ten ID taky. Ovšem nic netrvá věčně.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.