Slunce, písek, nadměrné pocení: Jak po létu pečovat o tělo! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Slunce, písek, nadměrné pocení: Jak po létu pečovat o tělo!

...
... (istock.com)

 Léto je balzámem pro tělo a mysl, ale jinak nám dává zabrat. Slunce, slaná a chlorovaná voda, písek i nadměrné pocení se neblaze odráží na stavu pokožky, pleti i nehtů. Víte, jak letní škody napravit?

Ručky jako hedvábí
Pokožka vašich rukou působí unaveně, máte nepříjemný pocit sucha a napjaté kůže a nehty s oprýskaným lakem vypadají hrozně? První pomocí je výživný hydratační krém, několikrát denně se pečlivě mažte. Na noc zvolte hutný mastnější krém a pro extra regeneraci vyzkoušejte spánek v rukavicích. Po pravidelné péči bude vaše pokožka zase jako nová.


Manikúra je nutnost
Nutností po létě je i důkladná manikúra, která pomůže vzhledu nehtů a prospěje zdraví. „Manikúra zahrnuje péči o okolní kůžičky a samotné nehty. Upravuje se též okolí nehtového lůžka, což se dělá jak z estetického, tak i ze zdravotního důvodu. Eliminuje se tím riziko plísní, infekcí a nežádoucí stárnutí a lámání nehtů,“ říká manažerka SPA&Wellness Aquapalace Praha Petra Tyrpeklová.

Nožky jako víla
Ačkoliv se léto blíží do finiše, určitě nezapomínejte na chodidla. Ta po létě vyžadují mnohem důkladnější péči než po zbytek roku. Pokud jindy zvládáte péči o nohy svépomocí, pak je nyní čas na návštěvu profesionála. V horku je pokožka nohou náchylnější k vysušení, znečištění, ale i otlakům a odřeninám. Proto je potřeba pečlivě odstranit nevzhledné a nepříjemné otlaky a zrohovatělou kůži. Chodidlům také prospěje hrubší peeling a aplikace speciálního vyživujícího krému, který dodá ztracenou hydrataci i vitaminy a přispěje k obnově vzhledu a pružnosti.Nové barvy pro babí léto
Díky péči bude pokožka znovu působit dobrým dojmem. Pak už jen stačí dodat nehtům stylový vzhled. Neonové barvy a tropické vzory vyměňte po létě za mírnější pastelové tóny a květy, které budou v kurzu. Evergreenem, který zaručeně funguje, je i červená. Pokud chcete dosáhnout sexy vzhledu, který zaujme i vašeho muže, vsaďte na tuto barvu.

Pleť potřebuje vodu
Největší zlo na pleti páchá sluneční záření a škodliviny z okolí, které přispívají k jejímu nadměrnému vysušování. Při vysokých teplotách, hlavně v létě, je ale těžší hydrataci udržet. To se rychle projeví na unaveném vzhledu pleti, vzniku vrásek a odhalení pigmentových skvrn. Základem péče o pleť je proto dostatečný přísun tekutin, zdravá strava tvořená zeleninou a ovocem a vhodná kosmetika, která pomůže hydratovat z vnějšku. „Ráno a večer vždy používejte vysoce hydratační krém, jednou týdně masku a najděte si čas na kosmetický salon. Hydratace po létě je důležitá pro každý typ pleti. Pomůže uvést pleť do původního vzhledu před létem a slouží také jako příprava na podzim,“ říká Petra Tyrpeklová.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.