Matka utýraného Marečka (†2) Simona T.: Hrozí jí 5 let za mřížemi

Ohrožování výchovy a neposkytnutí pomoci. Za to si může Simona T. (19) odsedět až pět let za mřížemi. Podle státního zástupce mohla smrti svého syna Marečka (†2) zabránit.
Žena údajně věděla, že synka jeho otčím Josef K. týrá. Muž se v těchto dnech zpovídá z Marečkovy vraždy před Krajským soudem v Ústí nad Labem a hrozí mu až výjimečný trest. Žena navíc už dříve přiznala, že bezbrannému chlapci občas také drsně nařezala. „Jednou jsem to přehnala, když jsem mu dala na zadek rukou a on měl pak modřiny,“ vypověděla. Znovu pak už do soudní síně nedorazila. „Nepřišla ani na další dvě líčení, ve středu by ji proto měla předvést policie,“ sdělila soudkyně Halka Lacinová.
Rozhodne znalkyně?
Ve výpovědi obžalovaného Josefa K. jsou nesrovnalosti, týkající se kousanců a spálenin na tělíčku mrtvého Marečka. Muž údajně chlapce kousl jen jednou, když už nejevil známky života. Popálená místa zřejmě od cigaret vysvětlit nedokázal. Bude proto záležet na další výpovědi Simony T. a případně znalkyně z oboru patologie.