Nemocný syn premiéra Babiše: Možná vezl na dovolenou i vás! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Nemocný syn premiéra Babiše: Možná vezl na dovolenou i vás!

Andrej Babiš
Andrej Babiš (Foto Aha! – Martin Přibyl, facebook)

Jako bumerang se na českou politickou scénu vrátila kauza Čapí hnízdo. Syn premiéra Andreje Babiše (64, ANO) reportérům Seznam Zpráv ve Švýcarsku na skrytou kameru řekl, že ho kvůli stíhání v kauze podvodné dotace ukryli proti jeho vůli na Krym. Jeho otec to má za hnusný útok na nemocného.

Andrej Babiš mladší, který trpí podle zdroje Aha! schizofrenií, měl být údajně unesen na Krym manželem poradkyně svého otce. Tuto informaci řekl reportérům, kteří ho našli ve Švýcarsku, kde momentálně bydlí se svojí matkou Beatou. „Poslední dva roky jsem zažil něco šíleného,“ řekl reportérům Babiš junior.


Nevěděl, co podepisuje
V reportáži také prozradil, jakou hrál v kauze roli. „Technicky jsem s tím měl něco společného,“ řekl. Poté reportérům napsal e-mail, že si pamatuje, že něco s Čapím hnízdem podepisoval. Nevěděl jsem ale vůbec, co podepisuji,“ napsal. Podle zprávy Evropského úřadu proti podvodům (OLAF) se minimálně dvakrát účastnil transakce převodu akcií Čapího hnízda.


Nápad táty to nebyl
„Podle mě to nebyl nápad mého táty odvézt mě na Krym. Ten člověk zneužil toho, že táta chtěl, abych zmizel kvůli stíhání Čapího hnízda,“ řekl Babiš junior. V údajném únosu měl hrát velkou roli spolupracovník Agrofertu Petr Protopopov, který je manželem psychiatričky Dity Protopopové (38). Ta vypracovala lékařskou zprávu, podle níž není Babiš junior zdravotně způsobilý a nemůže se účastnit výslechů. Babiš junior se podle vlastního vyjádření jejího manžela velice bál. „On mi řekl na Ukrajině: ‚Já i tvůj otec uděláme všechno pro to, abys byl zavřený,“ řekl. Prý mu dali na výběr – buď ústav, nebo »dovolenou«.


Ve hře je nedůvěra vládě
Výpověď premiérova syna zapůsobila jako rozbuška. Vládu tak čekají krušné dny. Dnes by se měli zástupci ČSSD a ANO sejít ke koaličnímu jednání. „Situace je vážná. Budeme požadovat jasnější a konkrétnější odpovědi. Nemůžu předvídat, co se stane s koaliční vládou,“ řekl předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček (40). Na popud předsedy ODS Petra Fialy (54) se už sešli zástupci ODS, Pirátů, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Ti dohromady v dolní komoře disponují 92 hlasy a budou požadovat mimořádné jednání Sněmovny a podají návrh na vyslovení nedůvěry vládě. Zatím jim ke svržení kabinetu chybí 9 hlasů.

Ve hře je důvěra vlády
Výpověď premiérova syna zapůsobila jako rozbuška. Vládu tak čekají krušné dny. Dnes by se měli zástupci ČSSD a ANO sejít ke koaličnímu jednání. „Situace je vážná. Budeme požadovat jasnější a konkrétnější odpovědi. Nemůžu předvídat, co se stane s koaliční vládou,“ řekl předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček (40). Na popud předsedy ODS Petra Fialy (54) se už sešli zástupci ODS, Pirátů, SPD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Ti dohromady v dolní komoře disponují 92 hlasy a budou požadovat mimořádné jednání Sněmovny a podají návrh na vyslovení nedůvěry vládě. Zatím jim ke svržení kabinetu chybí 9 hlasů.

Policie: Máme dost informací
Policie teď sklízí kritiku. Premiérův syn jí totiž poslal z Krymu e-mail, že ho kdosi drží na Ukrajině proti jeho vůli a nutí ho dělat věci, které nechce. Vyšetřovatelé se ale spokojili s fotkou ze Slovenska, na níž je on a jeho matka s aktuálním vydání deníku Blesk, a ani ho nevyslechli. Policie i státní zastupitelství se vyjádřily, že případ znovu prošetří. Nebudou to mít ale lehké, protože ve Švýcarsku nemohou operovat. „Dosud zjištěné informace, nejen k pobytu jednoho z obviněných, jsou pro Policii ČR dostatečné k dalším úkonům cestou mezinárodní právní pomoci,“ uvedla policejní mluvčí Andrea Zoulová. Před několika měsíci prý policie přizvala i soudního znalce, který by měl zhodnotit jeho psychický stav.

Politolog Kubáček:  Šance je padesát na padesát
Ustojí Andrej Babiš situaci? Podle politologa Jana Kubáčka (37) je to tak padesát na padesát. „A velmi aktuální může být téma předčasných voleb. Myslím ale, že Andrej Babiš je připraven jednat opravdu rychle, a může dokonce nechat nominovat na premiéra někoho jiného místo sebe. A samozřejmě teď posílí i vliv prezidenta – tak to je pokaždé, když jsou politické strany rozhádané.“ Pokud by se konaly předčasné volby, je velmi pravděpodobné, že by proběhly současně s volbami do Evropského parlamentu v květnu příštího roku.

Kdo jsou Protopopovi?
Dita Protopopová (38) je psychiatrička. Babiše mladšího léčila s jeho psychickými problémy a psala lékařskou zprávu, podle níž se nemůže zúčastnit trestního stíhání. Dříve dělala poradkyni Babišovi na ministerstvu financí, nyní působí v téže pozici na ministerstvu zdravotnictví. V říjnových komunálních volbách se dostala do zastupitelstva Prahy 8 za ANO. Včera ale na svůj zastupitelský mandát rezignovala. „Tlak, který nejen na mě, ale hlavně na mé nejbližší v posledních hodinách je, je neúnosný,“ napsala na sociální síť.
Petr Protopopov je ruského původu a pracuje jako řidič Agrofertu. Podle Babiše mladšího byl tím, kdo ho převážel na Krym. Zmizení podle něj mělo souviset právě s tím, aby nebyl vyslýchán v kauze Čapí hnízdo.


Kdo je Andrej Babiš junior? Pilot s psychickými potížemi
Mladý Babiš se dříve živil jako pilot dopravního letadla Boeing 737 pro společnost Travel Service. Z aerolinek ho ale vyhodili kvůli tomu, že se prý nedokázal podřídit autoritám. V roce 2016 si pořídil rodinný dům v pražských Ďáblicích a od té doby o něm nikdo nic nevěděl.Nyní žije se svou matkou ve Švýcarsku. Stejně jako jeho sestra Adriana Bobeková (39) je mezi trestně stíhanými v kauze Čapí hnízdo. Bobeková působila do roku 2008 jako místopředsedkyně představenstva společnosti Imoba, pod kterou spadá Čapí hnízdo. Oba se léčí s psychickými potížemi. Babišova dcera od 16 let údajně trpí bipolární poruchou a Babiš mladší podle zdroje Aha! zase schizofrenií. Přes to všechno působili v Babišových firmách. Sám premiér ve Sněmovně přitom přísahal na zdraví svých dětí, že se dotační podvod nestal.

Bipolární porucha a schizofrenie: Jsou dědičné?
Při onemocnění schizofrenií hraje dědičnost roli, ale nikoliv zásadní. Riziko opakování schizofrenie se podle jednotlivých studií liší, nejčastěji se uvádí, že pro potomky je 13% v případě jednoho schizofrenního rodiče, 24% u obou rodičů a pod 3 % u vzdálenějších příbuzných.
Bipolární afektivní porucha – maniodeprese – vykazuje rysy dědičnosti. Jde o určité dispozice, které se pak vlivem dalších faktorů (vývoj, prostředí, vztahy, životní události) mohou nebo nemusí projevit. Četnost poruchy v běžné populaci se uvádí na 1 až 3 %. Je-li nemocen jeden z rodičů, pak se u potomka zvyšuje riziko na 10 – 20 %. Podle psychiatra Jana Cimického (70) se o dědičnosti vedou stále spory. „Dědičné je to třeba u jednovaječných dvojčat. Nedá se říct, že by to přecházelo z generace na generaci,“ řekl Aha!.


ANO považuje reportáž s Babišovým synem za hyenismus, za premiérem prý klub jednohlasně stojí:

 Přečtěte si
-bello-
14. 11. 2018 • 16:04

Byla jsem proti Babišovi.Zatím ale vede republiku dobře, není připostr.tý z Unie.To bych vyzdvihla.Stíhá tolik věcí proto,že je workholik.Stíhá toho hodně. Čapí hnízdo, nechť se šetří, ale to co jsem slyšela z videa je hnusný Slonková postřehla kořist a svou mediální slávu z ní. To, jak se na tu matku a ml.. Babiše v kavárně ve Švýcarsku chystají, její " strategie " a la kontráš je na zvracení a ta blbka to ještě zveřejní! Babiš ml. je odulý z léků na první dobrou je to zjevný a že nemá zcela jasné představy o tom co bylo je jasný taky a celkem budí dojem, že pro Slonkovou a spol. je ideální kořistí. Proč Slonkovou a spol. ta matka nevykola z baráku netuším! A člověk léčený na schizku v době, kdy měl akutní záchvaty by měl být hájený, tedy snad uklizený do bezpečí ( hlídaný aby neublížil okolí ani sobě). Hm hm, psychiatrička si vzala řidiče? není on bodyguard ?

avina
14. 11. 2018 • 13:29

Kdy bude na pranýři ten, co dataci schválil, vyplatil? Vláda, úředník- debatu povede Kalousek nebo Fiala?! Kalousek to zná, když se vyšetřovalo podnikání švagra. Rozvod,podíl přepsán na manželku, majetek na děti a bylo ticho.

oldedek
14. 11. 2018 • 13:15

"Babiš vysvětloval kauzu ministrům pět minut. Stačí to, hájí ho Brabec..." No jó pane Brabec ale u vás je to něco jiného, vy jste nejchytřejší z okresu Horní Dolní a nebýt vašeho pravidelného mytí vlasů, tak máte vzhledem ke své mimořádné inteligenci na hlavě vši jak palce ...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.