Smrt Adama (†14) v libereckém bazénu: Před soudem stojí plavčík | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Smrt Adama (†14) v libereckém bazénu: Před soudem stojí plavčík

Adam (†14) se utopil v libereckém bazénu
Adam (†14) se utopil v libereckém bazénu (archiv Blesku)

Na šest let do vězení může jít Marek S. (24), který podle obžaloby zavinil, že v září 2016 zemřel v libereckém bazénu Adam (†14). Bývalý plavčík stanul včera před soudem kvůli usmrcení z nedbalosti. 

Adama do sebe vtáhlo sací potrubí atrakce Divoká řeka, když se čtyřmi kamarády v atrakci násilím odstranili mřížku u roury. Žaloba dává plavčíkovi za vinu, že v pozici zaměstnance plaveckého bazénu nedostatečně sledoval jednání návštěvníků bazénu, což bylo v rozporu s jeho pracovní smlouvou. „Už jsem se k tomu vyjadřoval dvakrát,“ řekl před soudem Marek S. a dál nevypovídal. „Zpětně si neustále promítám, řeším, zda jsem nepochybil, ale myslím si, že nepochybil,“ vypověděl při výslechu na policii.

Tělo vytáhli policisté

Mřížku na sacím potrubí, kterou Adam a jeho kamarádi odtrhli, viděl prý ze šesti metrů jen jako flek a pokud se tam kluci potápěli, což prý není nic neobvyklého, nevyhodnotil to jako riziko. Zareagoval, až když návštěvník bazénu vytáhl z vody tři kachličky. Hledal, odkud jsou, a našel poškozenou mříž. Adamovo tělo vytáhli ze sacího potrubí policisté po devíti hodinách.

Přečtěte si
jarypadlo
28. 6. 2018 • 09:34

Před soudem má stát projektant,stavitel,provozovatel i vrátný nebo prodavač vstupenek.Když kluci sami odstranili ochrannou mříž,není jiného viníka.Akorát kamarádi se ukázali morálně opravdu "skvěle".

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.