Padly tresty za požár kostela v Gutech! Strůjce žhářství: Cítím se jak přetopený kotel | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 20. června 2024

Svátek slaví Květa, zítra Alois

Padly tresty za požár kostela v Gutech! Strůjce žhářství: Cítím se jak přetopený kotel

Unikátní památka celá shořela.
Unikátní památka celá shořela.  (Foto: ČTK, ara)

Tři a půl, osm a devět let! Takové tresty dostali včera u ostravského soudu tři mladíci (18 až 19), kteří mají na svědomí požár kostela Božího Těla v Třinci-Gutech. Středověká památka celá shořela. Pachatelé musí zaplatit i škodu 20 milionů korun.

Žháři zapálili kostelík v noci na 2. srpna loňského roku. Nejvíc – devět let, dostal postižený Jan, který trpí nevyléčitelnou nemocí a celou akci zorganizoval. K soudu přišel o holi a podle soudních znalců má mírné sklony k extremismu. Při výslechu na policii údajně tvrdil, že je zajatcem ve svém těle a někdy se cítí jak přetopený kotel. Na osm let za mříže má jít Richard, který na kostel vylil 6,5 litru benzinu a památku ze 16. století zapálil. „Má sklony k rozdělávání ohně a jeho pozorování,“ vyplynulo z posudků znalců. Třetí obžalovaný Jakub, který své dva kamarády na místo činu přivezl autem a po celou dobu seděl uvnitř, si má odsedět 3,5 roku. Verdikty zatím není pravomocný, dva z obžalovaných se na místě odvolali, Jan a státní zástupce si ponechali lhůtu na odvolání.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.