DEALERY POPRAVILI PŘED ZRAKY DĚTÍ! Za 4 gramy pervitinu | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 24. června 2024

Svátek slaví Jan, zítra Ivan

DEALERY POPRAVILI PŘED ZRAKY DĚTÍ! Za 4 gramy pervitinu

Odsouzení Cchaj Li-čchün a Chuang Čeng-jie.
Odsouzení Cchaj Li-čchün a Chuang Čeng-jie. (Foto: Profimedia.cz)

Soudy v čínském městě Chaj-kchou se s tím nepářou. Dva drogové dealery ve zrychleném procesu odsoudili k smrti a hned nato je popravili. Na stadionu a před zraky stovek dětí!

Veřejná, exemplární poprava, která má podle soudu odradit mládež od drog, se konala symbolicky 26. června na Mezinárodní den boje proti drogám.

Zastřelte je!
Jejími hlavními aktéry byli Cchaj Li-čchün (†39) a Chuang Čeng-jie (†36), kteří se provinili obchodováním s metamfetaminem, čili pervitinem. Byť zjevně šlo o bezvýznamné »malé ryby« (u každého policie zabavila jen kolem 4 gramů drogy), verdikt soudkyně byl nemilosrdný. „Odveďte oba odsouzence na místo popravy a tu proveďte ihned zastřelením,“ hřímala z pódia do mikrofonu před zraky asi 3 stovek lidí, z nichž většina byli školáci.

Ti sledovali i samotnou popravu, kterou už ale, na rozdíl od procesu, nenatáčely kamery. Ač našincům mohou přijít takovéto praktiky brutální, úřady ani školy si je nemohou vynachválit. „Jsou poučné tím, že děti vystraší. Pak je  větší šance, že se budou držet od drog dál,“ myslí si učitel Pchan Chuej, který se svými žáky popravě přihlížel.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.