Arnold Schwarzenegger (72) okouzlil svými svaly svět, slabinou byly ženy...

Z nuly se vypracoval na hvězdu. Arnold Schwarzenegger (72) je hrdinou slavných akčních filmů. Plakát Terminátora či Barbara Conana zdobil pokoj několika generací kluků. Ale jen málokdo ví, že byly doby, kdy se tenhle svalovec musel rvát o přežití. Nakonec se z něho stal multimilionář, herec a guvernér Kalifornie. Jaká byla jeho cesta za štěstím?
Narodil se do zlé doby. Na svět přišel Arnold Alois Schwarzenegger 30. července 1947 v městečku Thal v Rakousku. Bylo po válce a v zemi panoval hladomor. „Byl zoufalý nedostatek potravin. Moje maminka musela obcházet okolní statky a prosit o kousek másla, trochu mouky a hrst cukru. Někdy byla pryč i tři dny. Žebrat o jídlo bylo tehdy poměrně obvyklé,“ svěřil Arnold ve své životopisné knize. Každou neděli chodil s matkou a o rok starším bratrem Meinhardem na bohoslužby do místního kostela. Tam často kromě modliteb slýchal děsivé historky. „Strašili nás hrůznými příběhy o tom, jak Rusové střílejí nemluvňata matkám v náručí. Žili jsme v obavě, že jednou přijedou ruské tanky,“ přiznal. Nejenže se jeho rodina potýkala s existenčními potížemi – v domě neměli elektřinu ani vodu, navíc měl malý Arnold komplikovaný vztah s otcem. Ten byl velmi přísný a ve všem preferoval staršího syna Meinharda. „Mezi mé nejstarší vzpomínky patří to, jak matka prala prádlo a otec lopatou přehazoval uhlí. Byly mi maximálně tři roky, ale obraz mého otce se mi vryl do paměti zcela jasně. Byl vysoký a urostlý a spoustu věcí obstarával sám. Vždycky na podzim jsme si museli opatřit uhlí na zimu, takže nám složili před domem fůru uhlí z nákladního auta a my s Meinhardem jsme otci pomáhali odnosit ho do sklepa,“ svěřil se v knize.
Týden ve vězení
Ani ve škole neměl budoucí herec na růžích ustláno. Spolužáci se mu smáli, protože byl hubený. A tak se Arnold rozhodl něco se sebou udělat. Ve čtrnácti se vrhnul na posilování. Byl dříč a ihned si ho všimnul rakouský šampion v kulturistice Kurt Marnul, který ho začal trénovat. Sport se stal jeho vášní a brzy svoje tělo proměnil na dokonale vyrýsovanou svalnatou figuru. Cvičení ho chytlo natolik, že se kvůli němu dostal i do problémů. Nechtěl si nechat ujít soutěž v kulturistice, a tak bez povolení opustil posádku, když sloužil základní vojenskou službu. Za zběhnutí byl odsouzen na týden ve vojenském vězení. Přesto mu to za to stálo. V kulturistice se stal pojmem. Kromě mistrovského titulu v Rakousku a Německu je držitelem pěti světových titulů Mr. Universe a sedmi titulů Mr. Olympia. Třídou byl i v silových soutěžích. Vyhrál dvě ve vzpírání a další v trojboji. V roce 1967 zvítězil na mnichovské soutěži ve zdvihu kamene vážícího 254 kilogramů. Kulturistika mu také otevřela dveře do Ameriky. Emigroval v sedmdesátých letech. Neuměl však dobře anglicky a jeho přízvuk byl děsivý. Díky jeho muskulatuře si ho ale ihned všimli filmaři. Zpočátku dostával jen podřadné role, a tak se pustil do podnikání. S kamarádem nabízeli zednické práce. Štěstěna jim nahrála po zemětřesení v roce 1971, kdy američtí boháči vyhledávali zedníky, aby jim opravili jejich sídla. Jeho stavební firma se rozrostla a mohl si pořídit několik vlastních nemovitostí. Chudý chlapec začal své sny měnit na realitu.
O jeho majetku, potomkovi se služebnou a mnoihém dalším čtěte v tištěném Aha! pro ženy číslo 23.