Trýznivá smrt Karla Augusty z Pitavalu: Upil se 
kvůli milence! Ale zemřít přišel k manželce... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. května 2024

Svátek slaví Filip, zítra Valdemar

Trýznivá smrt Karla Augusty z Pitavalu: Upil se 
kvůli milence! Ale zemřít přišel k manželce...

Karel Augusta
Karel Augusta (Foto pro Aha! – archiv ČT, ara)

Láska k milence ho dohnala do hrobu! Herec Karel Augusta (†62) se zamiloval do baletky Dagmar a tím si podepsal rozsudek smrti. Kvůli ní představitel zlodějíčka ze seriálu Malý pitaval z velkého města hubl, hlad zaháněl bílým vínem a to byl začátek jeho alkoholismu, který se mu stal osudným. Zemřel na selhání ledvin.

Kdyby ji nepotkal, nepropadl by pití. „V těch sedmdesátých a osmdesátých letech ani v nejmenším neohrozil kvůli alkoholu jediný představení. Všichni jsme si občas vypili po premiéře nebo na zájezdě, ale tím to končilo,“ zavzpomínal na herce jeho kolega Ladislav Mrkvička (75), který je přesvědčený, že za všechny Agustovy problémy mohla milenka. „Měl partnerský vztah s jistou dámou, která začala formovat jeho myšlení,“ prozradil Mrkvička.


Vzorný pacient
Augusta se do baletky zbláznil natolik, že začal i drasticky hubnout. „Řešil to tím, že málo jedl a nosil si sebou láhev bílého suchýho vína. Takže když ten hlad byl velkej, tak se trochu napil vína,“ prozradil začátek Augustovy cesty do hrobu jeho kamarád Milan Heřmánek. „Karel také podstoupil protialkoholické léčení. Myslím si, že byl nejvzornější pacient,“ zavzpomínal Heřmánek, který mu stejně jako jeho nejbližší i odborníci nedokázal pomoct v boji s alkoholem.
Smrt tušil
I když za jeho problémy mohla milenka, manželka se na něj do poslední chvíle nevykašlala. Dokonce měl u ní v bytě i pokoj. „Ta smrt přišla nečekaně. Přišel domů odpoledne, lehl si a druhý den ráno nevstával. A já říkala: Je ti blbě? Chceš jíst? On už tu smrt zřejmě cítil,“ zavzpomínala na poslední hodiny Augustova života jeho žena Alena. „Večer jsem seděla u stolu, on přišel a říkal: Alenko, mám tě moc rád. Já jsem na něj zůstala koukat. A on říkal: Já jenom chci, abys to věděla. A odešel. Šel si lehnout a dopoledne druhý den jsem ho našla mrtvýho, zemřel na selhnání ledvin“ řekla manželka v dokumentu Příběhy slavných.Přečtěte si
dandova
30. 7. 2014 • 09:09

Obě dámy musely mít silný žaludek.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.