Danielo, co ty na to? Neomluvitelný přešlap Brzobohatého | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. července 2024

Svátek slaví Čeněk, zítra Ilja

Danielo, co ty na to? Neomluvitelný přešlap Brzobohatého

Daniela Brzobohatá a Ondřej Brzobohatý
Daniela Brzobohatá a Ondřej Brzobohatý (archiv Blesku)

Hudebník Ondřej Gregor Brzobohatý (41) se nyní zmůže jen na kroucení hlavou. Pracovní vztah mezi ním a režisérem Jiřím Strachem (50) zřejmě vzal za své. Předmětem jejich sporu je Anděl Páně. K filmovému pokračování přitom Ondřej složil hudbu a před Vánoci minulého roku představil muzikálovou adaptaci této pohádky. A právě kvůli ní se nyní vede soudní spor.

Původní verze muzikálu Andělu Páně z pera scénáristky Lucie Konášové a hudebního skladatele Ondřeje Brzobohatého dostala stopku. Muzikál se tak nyní hraje v upravené podobě, která by neměla porušovat autorská práva, kvůli nimž režisér filmu Jiří Strach žene hudební dílo k soudu. A proč?

Doufám, že nás diváci nevypískají, říká před premiérou Svaté Jiří Strach

Video se připravuje ...

Ačkoli je pod filmovým i muzikálovým scénářem podepsaná Lucie Konášová, u zrodu toho filmového prý byl i Jiří Strach. „Není zkrátka pochyb, že původní verze muzikálu Anděl Páně vychází z verze scénáře Jiřího Stracha, nikoliv pouze ze scénáře Lucie Konášové,“ sdělil Blesku Jiří Barták z agentury Dilia, která zastupuje pohádkového režiséra.

Ondřej Brzobohatý ale nechápe příčinu sporu. Muzikál si podle něj z filmu nic nepřebral. „Dokonce sám Jiří Strach v rozhovoru zmiňuje, že ačkoliv ke vzniku filmu přispěl některými režisérskými zásahy, jedinou autorkou je Lucie Konášová,“ brání se Brzobohatý a připomíná Strachova vlastní slova. „Důležitá je ta tvůrčí souhra mezi Luckou a mnou, to stejné vidění věcí, humoru a hodnot. Tedy všem říkám: Autorsky je to scénář Lucky Konášové,“ okomentoval filmový scénář na stránkách České televize Jiří Strach.

Piráti v kampani před eurovolbami: Natočili parodii na Anděla páně na pomoc Ferjenčíkovi

Video se připravuje ...

Další spor o Anděla Páně

Režisér přitom už jeden spor týkající se oblíbené vánoční pohádky řeší, a to se členy Pirátské strany. Politické uskupení se totiž v rámci předvolební kampaně k jednomu reklamnímu spotu inspirovalo Strachovou interpretací nebe, což se režisérovi rovněž nelíbilo. Po členovi Pirátů Mikuláši Ferjenčíkovi, který kandidoval do Evropského parlamentu, proto nyní žádá pokutu 150 tisíc korun.Přečtěte si
Dianthos
21. 6. 2024 • 23:38

Směšné "pirátské nebe" není směšné. Jiří Strach není příznivcem politické strany, která mu ukradla scénář z oblíbené pohádky, k reklamním účelům. Mně ještě přijde požadovaných 150 tisíc Kč málo.
Ohledně muzikálu - tam se ozýval hned zpočátku, že mu nepřišlo v pořádku, když se ho nikdo nezeptal na souhlas s použitím jeho díla. A říkal, že stále věří, že se tak stalo opomenutím. Pokud se nikdo z divadla nenamáhal s ním promluvit po dobu 55 repríz, byla Strachova trpělivost obrovská, když zareagoval až nyní.

nnnnnnnnnnnnnnnnnn
15. 6. 2024 • 21:45

Co to ten kašpar nosí furt za brejle, po babičce?

Miloslav Hertl
15. 6. 2024 • 08:01

Poslední období p. Stracha mi trochu kalí obrázek, který o něm mám - poté, co postavil film Svatá (dobrý a Bohdalová skvělá) na "úředně uznané" podvodnici a bylo mu to vytknuto, jakoby kopal kolem sebe. Směšné pirátské nebe vlastně "vzal za své", u muzikálu si zase po 55 reprízách "vzpomněl", že mu byl oukraden scénář...
V druhém případě se dokonce uchyluje ke lži, když popírá své vlastní výroky...
Trochu pokory by neškodilo - slušela mu!

Venezia Venezia
14. 6. 2024 • 16:19

Co to je vedle Gregora? Nějaký ušatý chlap?

AHel
14. 6. 2024 • 14:05

Nějaké nedorozumění ....snad se to vysvětlí....jo prachy a zase prachy

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.