Kaiser u Vokaté narazil: JÁ ROCKERKA? NIKDY! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Kaiser u Vokaté narazil: JÁ ROCKERKA? NIKDY!

Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá
Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá (facebook.cz)

Miluje rostliny a mlčení, obojí se mu teď spojilo v ústřední roli v novém filmu Zahradníkův rok. Oldřich Kaiser (69) oblékl montérky a gumáky, naložil kolečka a jal se zvelebovat záhonky. A sám si taky vyzkoušel, jaké to je ležet pod hlínou.

Měl obrovskou výhodu. Ač má hlavní roli ve filmu, který doslova stojí a padá s ním, nemusel se ze scénáře učit ani slovo. „Zahradník mlčí. On už nemá co říct, je mu všechno jasné, žádné mluvené slovo tam nemá. Dělá jen zahradnické práce, jinak už mu nic nestojí za to, aby tomu věnoval jakoukoliv energii, což je postoj, který je mi blízký. Většinou také hodně mlčím,“ komentoval to Oldřich Kaiser.

Oldřich Kaiser a Dáša Vokatá: Proč je herec na řetězu?

Video se připravuje ...

V roli se našel, i zahradničení je jeho koníčkem. Hrabat se v hlíně pro něj není problém, dokonce ani to, když se do ní nechá pohřbít zaživa! Ve filmu na něj, ležícím v záhonu hází hlínu a při focení na plakát se do ní nechal zahrabat celý, kromě obličeje. „Byl to spontánní nápad, který nás nadchl a bavil. Přemýšleli jsme o tom, jak ještě více v soukromí nadšeného zahradníka Oldřicha Kaisera propojit se symbolem zahrady, kterou je hlína. A tak vznikla tato fotka,“ vysvětluje producent filmu Jiří Tuček. Ve filmu byste na podobnou scénu čekali marně.

Zatímco Kaiser zahradu miluje, jeho životní partnerka Dáša Vokatá (70) se hlíny nikdy nedotkla – až teď. Režisér Jiří Havelka (43) je do filmu obsadil spolu, hrají tu manžele. Je jí sedmdesát a jde o její první filmovou roli. Společné mají i to, že prakticky celý film promlčí. „Dáša se naučila číst scénáře, dokonce strčila prsty do hlíny. Před natáčením to bylo: Cože? Kytky a hlína? Já rockerka? Nikdy!“ líčil později Kaiser. 

Rozverná dvojka Kaiser a Dáša Vokatá: Natočili i své »vrabčení«!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.