Smrt majitele LIAZu! Vězení srovnával s domovem důchodců | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Smrt majitele LIAZu! Vězení srovnával s domovem důchodců

Miliardář Jozef Majský.
Miliardář Jozef Majský. (Profimedia.cz)

Ve věku 78 let zemřel slovenský oligarcha Jozef Majský. Jeho společnosti Sipox na počátku tisíciletí patřila u nás automobilka LIAZ v Mnichově Hradišti. Vězení za tunelování srovnával s domovem důchodců.

V 90. letech byl Majský jedním z nejbohatších Slováků s kontakty na vlivné politiky. Ve vlasti byl odsouzen za tunelování společností BMG Invest a Horizont Slovakia. Klientům nabízely nereálně vysoké úroky z vkladů, po jejich krachu ale lidé přišli o miliardy tehdejších slovenských korun.

Jozef Majský byl za finanční podvody odsouzen na 9 let vězení.

Slovenským soudům trvalo 18 let, než oligarchu v roce 2020 odsoudily. Majskému vyměřily devítiletý trest, který odpykával v českém vězení. „Byl jsem jako v domově důchodců. Jdete si zakouřit, na pokoji jste dva. Televizor, vše,“ popisoval podle listu Sme. Po roce a půl byl podmínečně propuštěn na svobodu. O smrti Majského média informoval jeho syn.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.