12 let v base za pokus o vraždu dcerky: Prorazil jí lebku | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. července 2024

Svátek slaví Jakub, zítra Anna

12 let v base za pokus o vraždu dcerky: Prorazil jí lebku

Michal K. u soudu dostal 12leté vězení.
Michal K. u soudu dostal 12leté vězení.  (Foto Aha! – Michal I. Volf)

Byly jí teprve 3 měsíce, když jí vlastní otec prorazil lebku. Prý mu spadla na zem při uspávání. Krajský soud v Ústí nad Labem to ale vidí jinak, muže poslal na 12 let za mříže. „Malá v noci plakala, dal jsem jí najíst a zkoušel ji uspat. Sám jsem ale usnul a ona spadla,“ vypověděl Michal K. (28), co se v noci v srpnu 2022 stalo.

Jenže šlo nejspíš o báchorku, podle znalců musela dívenka dostat pořádnou ránu do hlavy, což se při pádu z nízké postele stát nemohlo. „Pan obžalovaný si vybil frustraci na dítěti tupým násilím,“ shrnula státní zástupkyně Klára Kubátová. Stejného názoru byla i soudkyně Tereza Nagy. „Je vinen z pokusu vraždy a odsuzuje se na 12 let odnětí svobody,“ rozhodla. Muž se odvolal a novinářům řekl: „Tak to nebylo, nikdy bych dětem neublížil!“

Pomoc po šesti dnech

Holčička se k lékaři s prasklou lebkou dostala až po 6 dnech, když si její matka všimla, že zvrací. Teprve tehdy jí Michal K. přiznal, že mu dcerka spadla na zem. Jako zázrakem vyvázla bez větších následků.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.