Majitelka školky před soudem za týrání dětí: Bití a studené sprchy | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Majitelka školky před soudem za týrání dětí: Bití a studené sprchy

 Žena s obhájcem u soudu.
Žena s obhájcem u soudu. (Foto Aha! – Vlaďka Hradská)

Nadávky, rány, hanba na chodbě, i výkaly až ve vlasech děcka! Majitelce (38) soukromé školky za týrání malých dětí hrozí až osm let vězení. Na hrůzné podmínky upozornili rodiče. Žena před soudem vinu odmítla.

Podle obžaloby měla provozovatelka školky caparty ve věku od 1,5 roku do tří let bít sprchovat studenou vodou, zavírat na chodbě, hrubě jim nadávat a zanedbávat jejich hygienu tak, že měli opruzeniny. „Křičela na něj, při vztekání ho zavírala na chodbu, bila ho a nejméně jednou ho sprchovala studenou vodou. Chlapec si pak při sebemenším pohybu schovával obličej,“ popisovala státní zástupkyně Eva Kubíčková chování majitelky školky vůči jednomu z chlapců.

Rodiče platili

Další zase měl odcházet ze školky pokálený. „Byl znečištěný zaschlou stolicí, kterou měl ve vlasech, na rukou i ošacení,“ uvedla žalobkyně. Navíc některé děti měly mít ve školce hlad. Rodiče přitom platili za pobyt v tomto dětském zařízení měsíčně 5500 korun.

Přiznala jen klepnutí

Majitelka školky připustila, že někdy problematické děti při zlobení nebo záchvatech vzteku třepla přes ruku nebo zadeček. Sprchování studenou vodou popřela. Stejně tak jako další obvinění. „Je mi to hrozně líto. O děti jsem se starala, jako o vlastní. My pracujeme dál a máme jen samé dobré reference. Když to vidím zpětně, některé problematické děti bych už do školky nepřijala,“ řekla obžalovaná soudu. Líčení pokračuje začátkem června výslechy dalších svědků.

Viní konkurenci

Obžalovaná u soudu prohlásila, že ji celá věc hodně zasáhla. „Za vším může být provozovatelka jiné dětské skupiny,“ tvrdila. Do konkurenční organizace prý totiž nastoupila žena, která s ní dříve pracovala...

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.