Jeden z nejbohatších Čechů Radovan Vítek: Zmrazili mu 13 miliard! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. listopadu 2023

Svátek slaví Ondřej, zítra Iva

Jeden z nejbohatších Čechů Radovan Vítek: Zmrazili mu 13 miliard!

Radovan Vítek se zatím usmívá...
Radovan Vítek se zatím usmívá... (Foto Aha! – M. Přibyl, Profimedia.cz)

Největší realitní magnát střední Evropy a třetí nejbohatší Čech Radovan Vítek (52) má údajně opletačky s kyperskými úřady. Tamní soud měl rozhodnout o zmrazení jeho majetku v hodnotě 13 miliard korun!

O překvapivém kroku informovala německá média, deník Handelsblatt a magazín Der Spiegel. Případ se má týkat Vítkovy investiční a realitní společnosti Czech Property Investments (CPI) a jeho sporů s někdejšími partnery z Česka, Švýcarska a Spojených států.

Podvedl je?

„Bývalí obchodní partneři ho žalují a soud na Kypru jim dal nyní za pravdu,“ píše německý deník. Jeho někdejší spolupracovníci, exmanažeři Mostecké uhelné Marek Čmejla a Jiří Diviš, podávají proti českému investorovi žaloby v USA, Lucembursku a na Kypru od roku 2015 za to, že je při budování CPI podvedl přes fiktivní společnosti. Kyperský soud nedávno nařídil bankám zmrazit část Vítkova majetku ve výši 13 miliard – to je necelá desetina toho, co 3. nejbohatší Čech podle Forbesu ovládá (144 mld. Kč – pozn. red). Dle Handelsblattu na konci dubna vypršela lhůta, do které měli Vítkovi právníci předložit argumenty. Do léta pak soudci mají rozhodnout, zda peníze zůstanou zmrazené až do konce soudního sporu.

Recyklát lží

Mluvčí skupiny CPI Jakub Velen však včera informace německých médií popřel. Tvrdí, že předběžné opatření soudu nyní není účinné. „Žádné účty nejsou obstavené, majetek není zamrazen. Jedná se o obvyklý recyklát lží a nesmyslů, které už Čmejla s Divišem neúspěšně použili v Americe i v České republice,“ reagoval pro Aha! Velen.

Čím se také proslavil?

  • Z matky je miliardářka

Po rozchodu s první manželkou Evou a následném rozvodovém řízení, kdy žena požadovala rekordních 3,6 miliardy korun, nechal Vítek přepsat veškerý majetek na svou matku Miladu Malou. V roce 2008 na ni přešlo kolem 30 miliard korun.

  • Sídlo po Ringo Starrovi

V květnu 2015 koupil v přepočtu za půl miliardy korun rozlehlé venkovské sídlo Rydinghurst v britském Cranleigh. Prodávajícím nebyl nikdo jiný než Ringo Starr (82), legendární bubeník britských The Beatles.

  • Zastavil lanovku

Kvůli sporům s vedením obce ve švýcarském lyžařském resortu Crans- Montana nechal Vítek v roce 2018 zastavit vleky.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.