Natáčení nové Zlatovlásky: Štěpánek za krále! A co Kotrbová? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Natáčení nové Zlatovlásky: Štěpánek za krále! A co Kotrbová?

Štěpánek a režisér Jan Těšitel při první klapce.
Štěpánek a režisér Jan Těšitel při první klapce. (Foto csfd, ara)

Padla první klapka natáčení nové verze kultovní pohádky Zlatovláska, která v roce 1973 katapultovala Petra Štěpánka (75) na výsluní. Tehdy ztvárnil prince Jiříka, jež rozumí řeči zvířat, teď se herec vrací v roli krále. Zlatovláska Jorga Kotrbová (76) ale bude v pohádce chybět.

Když Štěpánkovi roli ve Zlatovlásce po 52 letech nabídli, neváhal ani vteřinu. Pohádku má rád, a nejen proto, že se díky ní stal idolem spousty žen. I on se totiž v průběhu natáčení zamiloval do režisérky Vlasty Janečkové (†77). Jen co se dotočilo, byla svatba. První manželství s Reginou Rázlovou (76), které trvalo rok, totiž skončilo fiaskem a Štěpánek od té doby hledal spřízněnou duši. „Natočil jsem spoustu pohádek, Zlatovláska je ale moje nejmilejší,“ přizávál herec.

Lambora na koni

Důležitou roli v příběhu hraje Štěpán neboli přítel Jiříka. A tuhle, ne úplně pozitivní postavu ztvární Marek Lambora (28). „Ta role je barevná, z nejbližšího přítele se stane tak trochu parchant, a to je pro herce vždycky velká výzva,“ vysvětlil. „Opět jsem si tak musel oprášit jízdu na koni, taky tam máme velkou bojovou scénu, takže i šerm, a sžíváme se i se zvířecími kolegy, což není úplně jednoduché. Zatím jsou ale stateční,“ dodal s úsměvem Lambora.

Zlata Adamovská a Petr Štěpánek: Jak se dali dohromady a jak to chodí u nich doma?

Video se připravuje ...

Objeví se 50 zvířat

V dalších rolích se ve filmu objeví například Jasmína Houf, Ján Jackuliak, Marián Mitaš nebo psík Štístko, kterého hraje Parson Russel teriér jménem Boreggo. A objeví se tu dalších více než padesát nejrůznějších zvířat. Premiéra by měla být příští rok.

Dojde i na variaci písničky

Režisérka Vlasta Janečková zpracovala příběh Jiříka a zlatovlasé princezny mimořádně působivě. Skladatel Angelo Michajlov (†58) a textař Eduard Krečmar (†81) zase dodali nádherné písničky. Klasický příběh Karla Jaromíra Erbena v nové verzi už ale nebude hudební pohádka, ale dobrodružná vizuální podívaná s velkým důrazem na zvířata. Pojítkem mezi verzí pohádky z roku 1973 a současnou se stal právě Petr Štěpánek. „Zlatovlásko, krásko, kdo ví, co bude dál, Zlatovlásko, krásko, chce tě bohatý král...,“ zpíval jako princ Jiřík. A i variaci téhle písničky diváci v nové Zlatovlásce, která bude mít premiéru v roce 2025, uslyší. „A to se mi na tom líbí,“ pochvaluje si Štěpánek, kterého v roli Jiříka nahradí mladý začínající herec Tomáš Weber (24), kterého známe například jako televizního kuchtíka ze seriálu Dobré zprávy. „S Petrem Štěpánkem jsme se potkali, ale řekli jsme si, že se ty dvě role ani filmy nedají srovnávat,“ svěřuje se student JAMU, který k projektu přistupuje s velkou pokorou.

Znovu podle Vorlíčka

Novou verzi pohádky připravoval už před lety režisér Václav Vorlíček (†88). „Bohužel právě v té době pan Vorlíček odešel, takže byť bylo všechno připravené, natáčení se nerealizovalo. Až doteď,“ vysvětlil Viktor Krištof, další z producentů s tím, že se po deseti letech vše zrevidovalo a přizpůsobilo vkusu současného diváka.

Krnáčová o rakovině a šanci na vyléčení. A herecký pár bojoval tiše s covidem a zlobí se na kolegy

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.