Královna Českých lvů Simona Peková (69): TRAGICKÁ SMRT TATÍNKA! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 27. května 2024

Svátek slaví Valdemar, zítra Vilém

Královna Českých lvů Simona Peková (69): TRAGICKÁ SMRT TATÍNKA!

Přišla v noci - Simona Peková
Přišla v noci - Simona Peková (Foto Aha! – David Kundrát, Mária Rušinová, csfd)

Její život je jako dobrodružný film. Simona Peková (69) na sebe upozornila filmové a televizní diváky hlavní rolí ve snímku Přišla v noci a odnesla si za ni Českého lva. Málokdo ale ví, jaká tragédie ji jako dítě potkala. Milovaný tatínek se otrávil plynem.

Lubomír Vidlák (†29), Simonin biologický táta, byl nadaný herec a scénograf. Pocházel z Třebíče, působil v Horáckém divadle. „Rodina s malým dítětem bydlela na herecké ubytovně, bytů bylo v 50. letech málo a nebyly na něj peníze. Lubomír se šel 24. července 1958 osprchovat, a to se mu stalo osudným“ prozradil deníku Aha! pamětník. Z průtokového ohřívače ucházel plyn a nadějný herec, který už měl za sebou například filmy Zářijové noci (1957) a Tenkrát o Vánocích (1958), se v koupelně otrávil.

Když ho našli, nebylo mu už pomoci. Jeho malé dceři Simonce byly tehdy pouhé tři roky. Maminka se sice divadlem neživila, ale byla nadšená ochotnice. „Naštěstí pak poznala skvělého třebíčského lékaře Richarda Peka, znovu se vdala a porodila ještě syna Richarda,“ dodal ještě zdroj s tím, že lékař holčičku adoptoval a udělal z ní Pekovou. Herečka pak šla přímo ve stopách svého předčasně zesnulého otce, moravské publikum ji dobře zná. Vystudovala JAMU a pak v Brně v roce 1979 nastoupila do Divadla Na provázku a poté přešla do Divadla bratří Mrštíků. Od roku 2007 je členkou HaDivadla.

Skandál na Českém lvu: Pauhofové manžel propaguje Palestinu, před otázkami utekl

Video se připravuje ...

Nejvyšší ocenění

Peková se objevila například ve snímcích Nuda v Brně, Zapomenuté světlo, Dědictví aneb Kurvahošigutntag a v seriálech Dáma a král, Vinaři a Četnické humoresky. Hlavní filmová role ale Simonu stále míjela. Přišla až symbolicky s filmem Přišla v noci. A hned s první velkou rolí přišel i velký úspěch a získala Českého lva. „Je to jeden z největších zážitků v mém životě. Mám na krajíčku, ale to ženě mého věku odpustíte. Jsem žena epická a miluji potlesk,“ řekla Simona Peková. Její táta by měl radost!

Jiří Bartoška na Českém lvu: Eben opět prokázal, že je absolutní jednička!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.