Předávání Českých lvů 2024 bylo samé překvapení: Bratry přejela Volha | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Předávání Českých lvů 2024 bylo samé překvapení: Bratry přejela Volha

Cena za nejlepší televizní seriál Volha – hlavní tvůrce Jan Pachl – hlavní producent Josef Viewegh, herec Lukáš Duy Anh Tran, který cenu předával
Cena za nejlepší televizní seriál Volha – hlavní tvůrce Jan Pachl – hlavní producent Josef Viewegh, herec Lukáš Duy Anh Tran, který cenu předával (Blesk:David Kundrat/CZECH NEWS CENTER CNC / David Kundrát, Pavel Machan, Marek Pátek, Martin Hykl)

Slavnostní vyhlášení cen Český lev přinášelo jedno překvapení za druhým. Zabodovali Tomáš Jeřábek (49), Milena Steinmasslová (68) či Simona Peková (69). Jako propadák večera se ukázal film Bratři, který z 15 nominací proměnil pouze jedinou! Zato televizní seriál Volha bodoval několikrát.

Hned tři herci si cenu akademie odnesli domů poprvé v životě. Tomáš Jeřábek získal Lva pro nejlepšího herce ve vedlejší roli v seriálu Volha, převzal i cenu pro Kryštofa Hádka (42) za hlavní roli v tomto retroprojektu ČT. „Kam si sošku vystavím jsem nepřemýšlel, nechtěl jsem to zakřiknout. Ale půjde někam, aby ji všichni, kdo přijdou na návštěvu, viděli,“ prozradil dojatý Jeřábek. „Byla jsem šťastná už z té nominace a musím přiznat, že teď jsem šťastná ještě víc,“ prohlásila Milena Steinmasslová po převzetí svého prvního Lva za výkon herečky ve vedlejší roli. A nečekaná premiéra v podobě ceny za hlavní ženskou roli ve filmu Přišla v noci čekala i na herečku Simonu Pekovou.

Její emoce byly až dojemné a rozhodně se za ně nestyděla. „Je to jeden z největších zážitků v mém životě. Mám na krajíčku, ale to ženě mého věku odpustíte. Jsem žena epická a miluji potlesk,“ radovala se Peková před naplněným Rudolfinem. S velkou nadějí přicházeli na ceremoniál tvůrci snímku Bratři, tomu se však vůbec nedařilo a získal »pouze« cenu za nejlepší celovečerní hraný film. Očekávání však byla jiná. „Přeji to Oskaru Hessovi, ten cenu vyhraje,“ měl jasno při příchodu Jan Nedbal (33), který si právě s Hessem zahrál bratry Mašíny a oba byli na Lva nominovaní. Nakonec byli zklamaní, přejel je právě Kryštof Hádek se svojí Volhou...

Šoposká be podprsenky

Herečka Marika Šoposká (34) alias Bibi z Ordinace či vyšetřovatelka ze seriálu Oktopus vynesla tmavě zelené šaty. Jenže se jí pod ně zřejmě nehodila podprsenka, a tak na červeném koberci především zaujaly její i přes látku viditelné bradavky.

Pohublá Boková

Před rokem na Lvech byla Jenovéfa Boková (31) ve vysokém stupni těhotenství, letos překvapila velmi štíhlou postavou. Herečka zaujala ještě tím, že byla jednou ze členek doprovodné kapely na Lvech a hrála na housle. „Loni jsem tu na tomto místě nastupovala na mateřskou dovolenou a symbolicky se tu také z ní vracím. Naštěstí se dá práce herečky skloubit s mateřstvím, tak dceru nebudu zanedbávat,“ svěřila Jenovéfa.

Havlová s Rambou

Jako dvojčata Těsně před začátkem přímého přenosu přišly Dagmar Havlová (34) a Tereza Ramba (34) ruku v ruce a po celý večer se od sebe takřka nehnuly. Herečky jsou velké přítelkyně, které se před kamerou sešly ve filmu Vlastníci. Před několika lety na Lvech společně chodily i na toaletu. Při odchodu se herečky vzájemně podpíraly. Přece jenom prudké schody, dlouhé róby, vysoké podpatky... Tady je opatrnost na místě.

Ředitel ČT Jan Souček: První slova o příteli!

Jan Souček (49) na slavnostní předávání filmových cen v pražském Rudolfinu nepřišel sám, ale v doprovodu pohledného muže. „Doprovází mě můj partner. Mým partnerem je už 15 let přítel Honza a seděl vedle mě na přímém přenosu Lvů. Koneckonců seděl vedle mě i na StarDance loni na podzim,“ přiznal Aha! šéf České televize. „Nemyslím si, že v dnešní společnosti je problém, kdo s kým žije. Před 20, možná 25 lety bych o tomhle tématu přemýšlel, dokonce si pamatuji situace, kdy tenhle fakt chtěl někdo použít proti mně. Ale už před 25 lety jsem se rozhodl, že otevřenost je ta nejúčinnější zbraň. K lidem ve svém okolí i v práci prosazuji otevřenost,“ má jasno Souček.

Přiznání ředitele ČT Jana Součka: První slova o příteli!

Video se připravuje ...

Výsledky:

NEJLEPŠÍ HEREČKA VE VEDLEJŠÍ ROLI

Němá tajemství – Milena Steinmasslová

NEJLEPŠÍ HEREC VE VEDLEJŠÍ ROLI

Volha – Tomáš Jeřábek

NEJLEPŠÍ MASKY

Volha – Martin Valeš, Jana Bílková, Martin Větrovec

NEJLEPŠÍ ZVUK

Bod obnovy – Lukáš Ujčík, Samuel Jurkovič, Jan Šulcek

CENA ZA MIMOŘÁDNÝ POČIN V OBLASTI AUDIOVIZE

Hranice

CENA ZA MIMOŘÁDNÝ PŘÍNOS ČESKÉ KINEMATOGRAFII

Vladimír Smutný

NEJLEPŠÍ KRÁTKÝ FILM

Atestace – režie Jan Hecht – producent Marek Dusil

NEJLEPŠÍ KOSTÝMY

Volha – Vladimíra Pachl Fomínová

NEJLEPŠÍ SCÉNOGRAFIE

Bod obnovy – Ondřej Lipenský

NEJLEPŠÍ ANIMOVANÝ FILM

Tonda, Slávka a kouzelné světlo – režie, výtvarník Filip Pošivač, producenti Jakub Viktorín, Pavla Janoušková Kubečková

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ FILM NEBO MINISÉRIE

Matematika zločinu – hlavní tvůrce Peter Bebjak, hlavní producenti Iva K. Jestřábová, Rastislav Šesták, Peter Bebjak

CENA MAGNESIA ZA NEJLEPŠÍ STUDENTSKÝ FILM – nestatutární cena

Electra – režie Daria Kashcheeva

NEJLEPŠÍ HUDBA

Tancuj, Matyldo – Michal Pavlíček

NEJLEPŠÍ TELEVIZNÍ SERIÁL

Volha – hlavní tvůrce Jan Pachl, hlavní producent Josef Viewegh

NEJLEPŠÍ STŘIH

Bod obnovy – Jarosław Kamiński NEJLEPŠÍ KAMERA Bod obnovy – Filip Marek

NEJLEPŠÍ SCÉNÁŘ

Němá tajemství – Alice Nellis

NEJLEPŠÍ HEREČKA V HLAVNÍ ROLI

Přišla v noci – Simona Peková

NEJLEPŠÍ HEREC V HLAVNÍ ROLI

Volha – Kryštof Hádek

NEJLEPŠÍ REŽIE

Přišla v noci – Tomáš Pavlíček, Jan Vejnar

NEJLEPŠÍ DOKUMENTÁRNÍ FILM

Všechno dobře dopadne – režie Miroslav Janek – producent Jan Macola

NEJLEPŠÍ CELOVEČERNÍ HRANÝ FILM

Bratři – producent Petr Bílek

Jiří Bartoška na Českém lvu: Eben opět prokázal, že je absolutní jednička!

Video se připravuje ...Přečtěte si
carlae
15. 3. 2024 • 10:10

Ono je jkeště dost pamětníků, kteří ale překrucování pravdy neberou. Musí se počkat až odejdou a mladí tomu budou věřit.

hejhej
12. 3. 2024 • 13:07

AnetaJ:

1tigrusenka
11. 3. 2024 • 12:27

Třeba to zvorali sazeči, prý je mezi nimi dost notordů a starých alkáčů.

Uživatel_5584341
11. 3. 2024 • 10:43

Dagmar Havlová má skutečně 34 let? Myslím,že autor článku,by si ho měl také po sobě přečíst,aby nevycházely takové nesmysly.

AnetaJ
11. 3. 2024 • 10:24

Zlatá Volha. Vyznamenat vrahy Mašíny je pokles morálky.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.