Jana Hlaváčová (†85): TAJEMNÉ NAHRÁVKY PŘED SMRTÍ! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. března 2024

Svátek slaví Stela, zítra Kazimír

Jana Hlaváčová (†85): TAJEMNÉ NAHRÁVKY PŘED SMRTÍ!

Filmová a divadelní legenda zemřela 13. ledna.
Filmová a divadelní legenda zemřela 13. ledna.  (Foto ara)

Minimálně od roku 2015 se neukázala na žádné veřejné akci. Jana Hlaváčová (†85) statečně bojovala se zdravotními problémy ve svém modřanském domě, odkud ji rodina vozila pouze na vyšetření k lékaři. Tonička z Básníků ale doma nezahálela. Svým blízkým hodně vyprávěla a ti se proto rozhodli její vzpomínky zaznamenat.

Vše začalo ještě za života jejího manžela Luďka Munzara (†85), který zemřel před pěti lety. „Jana začala po ukoneční kariéry hodně vzpomínat a vyprávět a její dcera Bára Munzarová vše nahrávala na záznamové zařízení,“ svěřil deníku Aha! zdroj z Českého rozhlasu. „Nevíme, jak dlouhé ty záznamy jsou, ale jde o cenné záznamy a uvidíme, jak se paní Bára rozhodne s nimi naložit. Zda je např. sepíše ve formě nějaké knihy, nebo by třeba ze vzpomínek mohl vzniknout nějaký audiopořad,“ dodává pracovník rozhlasu blízký rodině.

Dagmar Havlová: Z pohřbu Hlaváčové se bez opory neobešla!

Video se připravuje ...

Mozek fungoval

Sama Hlaváčová měla bojovat v závěru života s Parkinsonovou chorobou, hlava jí ale podle jejích slov jela naplno. „Jsem ležák, ale mozek mi pořád funguje skvěle. Takže kdyby se našel nějaký scénář, kde bych mohla hrát vleže, tak jsem předsvědčena, že bychom mohli dostat Oscara,“ řekla ještě loni deníku Aha!, když slavila půlkulatiny. „Mozek si ale cvičím, luštím osmisměrky,“ doplnila legendární herečka.

Byla na dovolené

Když Jana Hlaváčová 13. ledna zemřela, byla u ní její dcera Tereza (56) s pečovatelkou a modřanským farářem. Bára Munzarová se v tu chvíli podle informací deníku Aha! nacházela na dovolené v Thajsku. Tam pobývala se svým manželem Martinem Trnavským (53). „Ta duše se dá dochovat v domácí péči i bez bolesti, nechat ji tak převézt na druhou stranu. Lehké to není, bez pomoci mé zlaté sestry a všech pečovatelek by to nešlo. Takže se mi podařilo nashromáždit tuhle síť lidí, kterým můžu věřit,“ popsala odcházení svých rodičů v pořadu Showtime televize Prima. „Skláním se přede všemi, kdo mi pomohli, a vlastně i sama před sebou,“ dodala herečka.

Barbora Kodetová na pohřbu Hlaváčové: Vysvětlila mi, o čem je herectví

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.