Rozloučení s Aloisem Fišárkem (†80): Nikdy nezklamal... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. dubna 2024

Svátek slaví Alexandra, zítra Evženie

Rozloučení s Aloisem Fišárkem (†80): Nikdy nezklamal...

Rodina a přátelé se ve strašnickém krematoriu naposledy rozloučili s filmovým střihačem a pedagogem Aloisem Fišárkem
Rodina a přátelé se ve strašnickém krematoriu naposledy rozloučili s filmovým střihačem a pedagogem Aloisem Fišárkem (profimedia.cz)

Slavní se přišli poklonit a poděkovat filmovému střihači Aloisu Fišárkovi (†80). Legenda českého filmu zemřela 4. listopadu ve spánku. Celý život věnoval syn malíře Aloise Fišárka (†73) své profesi, práce mu také byla koníčkem.

Fišárek je držitelem Českého lva za střih u filmů Akumulátor 1, Kolja, Kanárek, Tmavomodrý svět a Kuky se vrací. V poslední době střihal filmy Gump, pes, který naučil lidi žít nebo Dvě slova jako klíč. Oscarový režisér Jan Svěrák (58) uvedl, že Fišárek byl střihačem 97 filmů, 14 seriálů a přes 200 krátkých filmů a dokumentů. „Nikdy jsi nezklamal,“ ocenil kvality zesnulého rodáka z Opočna, který také učil na pražské FAMU a Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku, při svém projevu.

Plejáda hvězd na pohřbu textaře Krečmara (†81): Nejsilnější momenty

Video se připravuje ...

Do strašnického krematoria se s Fišárkem včera přišla naposledy rozloučit řada osobností jako herečka Eliška Balzerová (74) s manželem, prezident filmového festivalu v Karlových Varech Jiří Bartoška (76), režisérka Helena Třeštíková (74), hudebník Jiří Stivín (80) či jeho dcera, herečka Zuzana Stivínová (50).Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.