Adamczyková ve StarDance: Obavy Evina trenéra narůstají | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Adamczyková ve StarDance: Obavy Evina trenéra narůstají

Eva Adamczyková
Eva Adamczyková  (Česká televize)

Lidi jí fandí, přece jenom je sportovní miláček národa, vozí domů medaile. Ale odpůrci tvrdí, že jí porota ve StarDance nadržuje. Těžko to rozsoudit, tančí ale báječně. Eva Adamczyková (30) to neřeší, pendluje mezi tréninky od rána do večera. Kromě rumby, samby nebo waltzu se ještě připravuje na snowboardovou sezonu, která pro ni začne okamžikem vyřazení.

Před dvěma lety měla zlomené oba kotníky, dnes jim dává zabrat v podpatcích, před tréninkem nožky zahřívá, po něm zase protahuje a regeneruje. „Jestli to má nějakou výhodu, tohle tancování, tak také to, že se naučím konečně chodit na podpatcích,“ směje se věčně dobře naložená Eva.

Moc se sobě nepodobám

Svěřila se, že miluje náladu StarDance, zákulisí, legrácky, přípravu a hecování, ale i samotné přenosy, kdy už se jede na ostro. To zafunguje adrenalin, na který je zvyklá, takže trému skoro nezná a bolest necítí. „Mám moc ráda, když mě posadí do křesla, hezky otlapkají, naondulují, ten proces líčení, když přijdu ráno před přenosem do šatny. Udělají ze mě někoho jiného, sama sobě se moc nepodobám, právě proto je to zábavné,“ popisuje chvíle v šatně. Je to relax, cukrář Maršálek dovalí nějaké laskominy a tanečníci doplňují cukry a kalorie.

Eva Adamczyková a Jakub Mazůch: Jak je to s rivalitou ve StarDance?

Video se připravuje ...

Rozmatlané oči

Jinak se Eva moc nelíčí, střídá tréninky, dopoledne sportovní, přípravu na snowboardovou sezónu, odpoledne se soustředí zase na tanečním parketu. „Takže to by bylo nějaké líčení zbytečné, Stejně si vždycky sáhnu do obličeje a něco si rozmažu, nejlépe oči a pak vypadám báječně,“ směje se. Když posledně tančili rumbu, dostal partner Jakub Mazúch do nosu.

To se holt stává, tanečníci nejsou slečinky, kdyby si toho ale nevšimla moderátorka Tereza Kostková a nevyptávala se na to. „No jo, ale to bylo asi na oplátku. Při jive jsem mu naběhla na koleno já, tak teď dostal on!“ prozradila Eva v pořadu České televize Kolem dokola. „Máme totiž sázku, kdo bude dřív plakat,“ smál se Jakub. „Ne, nemáme! Kuba se rozhodl, že mě chce při tanci rozplakat, ale ještě se mu to nepodařilo,“ bránila se Eva a výhružně přidala: „A nepodaří!“

Strach, že moc zhubne!

Všichni fandí, akorát trenér Adamczykové má rozporuplné pocity. Přál by jí logicky vítězství, ale uvědomuje si, že postupování v soutěži zkracuje přípravu na sněhu. „Pokud by Eva prošla do závěrečné fáze StarDance, nestihne začátek sezony. Na sníh by se dostala někdy během Vánoc a do závodů by nastoupila až po Novém roce,“ říká Marek Jelínek. A to už budou dva závody odjeté. Klika je, že letos není olympiáda ani světový šampionát. „Jediným hendikepem může být, že během tancování přijde o nějaké to kilo a může jí to chybět na svahu při závodě. Ale to se pak dá zvednout,“ dodává. Každá jiná tanečnice by uvítala redukci váhy, Eva bude muset přibírat…

Snowboardistka Eva Adamczyková: Panika a obrovská tréma!

Video se připravuje ...

 Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.