Nejtlustší muž Británie: Na rentgen musí do zoo! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 5. března 2024

Svátek slaví Kazimír, zítra Miroslav

Nejtlustší muž Británie: Na rentgen musí do zoo!

Lékaři nevěří, že se dožije čtyřiceti.
Lékaři nevěří, že se dožije čtyřiceti. (Foto Profimedia.cz)

Jason Holton (33) je kvůli své postavě už 8 let upoután na lůžko. Ze svého pokoje, který museli vybavit speciálně vyztuženým nábytkem, nemá šanci jen tak odejít. Nohy 298kilové tělo největšího tlusťocha Británie už neunesou.

V posledních letech se nejen nemůže pohybovat, ale nedávno doslova utekl hrobníkovi z lopaty, když mu téměř selhaly orgány. Lékaři tehdy zvažovali, že jej pošlou na rentgen do londýnské zoo! Jediný přístroj, který je totiž schopný udržet jeho mohutnou postavu je ten, kterým se rentgenují velká zvířata jako žirafy, zebry, medvědy apod. Mladý muž přiznává, že každou noc pláče, protože je v depresi ze své váhy. Obává se, že pokud se něco nezmění, mohl by brzy zemřít. „Myslím, že můj čas se nachyluje. Bude mi 34 let a vím, že teď se už musím pokusit něco se sebou udělat,“ říká Jason.

Jeho boj s obezitou začal už v dospívání, kdy se stal na jídle doslova závislý. Obrovská kvanta jídla z fast foodu a litry sladkého pití denně mu prý pomáhaly překonat psychické potíže. Jedl tolik, že se jeho denní příjem kalorií vyšplhal na čtyřnásobek doporučené denní dávky pro dospělého muže (2500 kcal). K tomu denně vykouřil i více než 30 cigaret, čehož se nezbavil dodnes.

JASON (298 KG)

Lékaři už obézního muže varovali, že se pravděpodobně nedožije 40 let. Už teď užívá obrovské množství léků, aby udržely srdce v chodu, přidružuje se mu jedno onemocnění za druhým. Nedávno také dostal kyslíkovou masku, protože hrozí, že mu v noci přestanou pracovat plíce. Jason doufá, že mu v boji o záchranu života pomohou převratné injekce na hubnutí, které byly nedávno uvedeny na anglický trh a v pořadnících na ně čekají už desítky tisíc lidí.

Tahali ho jeřábem

Jason se v Británii proslavil díky záchranné akci, když před dvěma lety zkolaboval u své matky. Z bytu ve 3. patře ho musel vytáhnout oknem jeřáb! Sedmihodinová operace zaměstnala celkem 30 hasičů! Zároveň museli vyztužit podlahu celého bytu pro případ, že by spadl. S Jasonovou neuvěřitelnou hmotností by totiž statika domu nemusela vydržet.

Přečtěte si
Iveta Janáková
15. 10. 2023 • 02:15

Kdopak mu to jídlo nosí??

pravlast
11. 10. 2023 • 08:23

Rentgen v ZOO? Proč ne rovnou i ubytování blízko pavilónu hrochů?

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.