Bohunka po třech dětech: Zhubla 51 kg ve 34 letech! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 22. května 2024

Svátek slaví Emil, zítra Vladimír

Bohunka po třech dětech: Zhubla 51 kg ve 34 letech!

Syn si myslel, že čeká miminko.
Syn si myslel, že čeká miminko. (Foto archiv paní Bohumily)

„Mami, budeš mít miminko?“ po otázce syna si Bohumila (34) z Kroměřížska stoupla na váhu. Ukázala 127 kilo. Trojnásobná máma si řekla DOST! Za rok a čtvrt se jí podařilo shodit 51 kilo.

„Uvědomila jsem si, jaké to pro něj musí být těžké mít takovou mámu. Chtěla jsem zabránit, aby se za mě styděl nebo se mu děti smály. Navíc zdravotní stav nebyl zrovna ideální a ani nákupy v XXL módě si moc žen nepřeje,“ popisuje Bohunka, která je na rodičovské dovolené s nejmladší dcerou. Byl březen 2022, do mobilu si stáhla aplikaci Kalorické tabulky, nastavila si profil a rozhodla se, že to zvládne. „První dny v tabulkách byly velmi poučné. Najednou jsem viděla, jak rozdílné kalorické hodnoty potraviny mají,“ vzpomíná s tím, že neexistují vyloženě zakázané potraviny, ale jde o množství.

„Když si naplánuji den, můžu si klidně dát kousek koláče nebo skleničku coly. Časem mi ale tyto potraviny přestaly dávat takové to psychické uspokojení a já se začala těšit na plátek masa s přílohou a zeleninou. Jím hodně masa, vejce, sýry, vysokoprocentní šunky, cottage, brambory, těstoviny, bulgur, nevyhýbám se ani pečivu či nějaké mlsce,“ popisuje.

Bohunce to dnes neuvěřitelně sluší.

Základem jejího pitného režimu je čistá voda. „Samozřejmě že se občas dostavila krize. To k tomu patří. Lze si udělat víkend bez tabulek, nejdůležitější je naskočit zpět do režimu. Psychická pohoda je při hubnutí důležitá,“ radí Bohunka, která dnes při výšce 176 centimetrů váží 76 kilo. „Jako bych ze sebe shodila dalšího člověka,“ usmívá se.

Plastika břicha

Přiznala, že jí na břiše zbyl velký kožní převis. Loni proto i ze zdravotních důvodů podstoupila abdominoplastiku, která jí zbavila více než kila kůže. „Spousta lidí mě po zhubnutí ani nepoznala a i dlouholetí známí mě začali znovu zdravit Dobrý den! A já se začala znovu usmívat a neschovávám se před okolím,“ dodává spokojeně.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.