Štefan Margita (67): Koho pozval na pohřeb Zagorové? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Štefan Margita (67): Koho pozval na pohřeb Zagorové?

Štefan Margita a Hana Zagorová
Štefan Margita a Hana Zagorová (David Kundrát, archiv)

Trvalo rok a osm dní, než se Štefan Margita (67) s těžkým srdcem vzdal urny s popelem jeho drahé Hanky Zagorové (†75). V neděli ji jen v kruhu nejbližších uložil do hrobu na Vyšehradě, kde zpěvačka spočinula vedle svých rodičů.

Vrátný počkal, až odešli poslední návštěvníci hřbitova, a zamkl hlavní bránu. Mezitím na kopec spojený navždy s českou státností padlo šero. Začala se sjíždět auta. První přijel mercedes pohřební služby Pegas. U zadní brány začalo být živo. Zřízenec odemkl menší zadní vchod. Mezi pozdními návštěvníky posvátného místa se po půl osmé objevily známé tváře. Vdovec Margita pozval jako oporu asi dvacet nejbližších. Byl mezi nimi jeho bratr Peter, synovec a neteře, také lékař Karel Valdauf, který byl přítelem herečky Hany Maciuchové (†75).

Margita konečně na muzikálu z písní Zagorové: Hanka tady bude vždy

Video se připravuje ...

 

A samozřejmě producent Luboš Kříž, který zesnulé zpěvačce organizoval její slavné koncerty v Lucerně. Nechyběli podnikatelé manželé Beránkovi, s nimiž Hanka a Štefan trávívali Silvestry, a nejlepší přítel Zagorky, skladatel Karel Vágner (81). „Moji drazí přátelé, dovoluji si vám oznámit, že včera v naprosté tichosti, jen v rodinném kruhu, jsem na Vyšehradě za zvuku nádherných zvonů uložil moji drahou Hanku,“ napsal druhý den Štefan na sociální síť. Byl to pro něj jeden z nejtěžších úkolů. Urnu měl rok doma a bylo pro něj složité se od ní odloučit. „Musím to dokázat,“ řekl Margita před pár dny na křtu pamětních listů v podobě bankovek. Zvolil nedělní večer. Ve středu by jeho Hanka měla 77. narozeniny.

Patrasová dostala trest za řízení v opilosti. Jaké bude počasí? A Margita plánuje uložit urnu

Video se připravuje ...Přečtěte si
zaka
6. 9. 2023 • 09:45

0Tak co je Štefík teplej?

tonny28
5. 9. 2023 • 18:15

Konečně už bude mít Hanka věčný klid.Taková velká hvězda zůstane v našich srdcích stále a teď konečně mám důvod zajít na hřbitov k prázdnému hrobu to nešlo...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.