Týrala postiženého manžela Toma (40): 4 roky mě věznila! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 21. května 2024

Svátek slaví Monika, zítra Emil

Týrala postiženého manžela Toma (40): 4 roky mě věznila!

Kdyby se nepodařilo dostat ho pryč, zřejmě by zemřel.
Kdyby se nepodařilo dostat ho pryč, zřejmě by zemřel. (Foto Prifimedia.cz, X)

Ke strašlivému případu týrání došlo v Británii. Vozíčkáře Toma Somerset-Howa (40) držela jeho žena Sarah (49) čtyři roky jako vězně v jeho vlastním domě. Zatímco on ležel ve špíně a o hladu, ona si užívala s jeho pečovatelem, jehož sama najala!

Tom od narození trpěl dětskou mozkovou obrnou. Od svých osmi let je odkázán na speciálně upravený elektrický vozík, pohybově postiženy má všechny čtyři končetiny. Se Sarah, která pracovala jako asistentka, se seznámil přes kamaráda, když mu bylo 25 let, dva roky na to se vzali. Přes týden měl téměř slepý kvadruplegik, tedy člověk s postižením všech čtyř končetin, 24hodinovou péči, ale víkendy připadaly na Sarah. „Byla to její volba. Břemeno, ale taky náš čas, kdy jsme mohli být spolu, bez přítomnosti třetí osoby,“ popisuje Tom. „Několikrát jsem se jí ptal, zda se mnou není nešťastná, nabízel jí, že pokud ano, může odejít. Vždycky opáčila, že je vše OK.“

Sarah i tak v roce 2016 najala potetovaného pořízka George Webba (50), aby se stal Tomovým pečovatelem žijícím s nimi v domácnosti. „A tím to mezi námi fyzicky skončilo,“ rekapituluje Tom. Od té doby byl převážně sám, zatímco dvojice si vyrážela na fotbal, večírky a diskotéky, což hradila z jeho invalidních dávek. Slýchal je, jak se vedle oddávají živelnému sexu, a když je s tím konfrontoval, jen se mu vysmáli. Bránili známým, aby ho navštěvovali, asi aby neviděli, v jakých podmínkách ho drží: bez pořádného jídla, v nepřevlékané posteli obehnané závěsy. „Čtyři roky jsem byl ve tmě, jen s lampičkou u postele.“ Běžné bylo, že ho pět neděl nevykoupali, rok mu nevyčistili chrup...

Byl nešťastnější a nešťastnější

„Po většinu dnů jsem se vzbudil, přičemž jsem litoval, že se tak stalo,“ popisuje sugestivně své trápení. Ke všemu ho okrádali o všechny jeho peníze, až u soudu se dozvěděl, že měli dokonce několikaletý plán, jak si za Tomovy peníze pořídí vlastní bydlení. Bůh ví, jak by Tom dopadl, kdyby si nevyměnil několik e-mailů s dávným přítelem. „Chceš, abychom tě dostali ven?“ zeptal se přímo. „Ano, prosím,“ opáčil, a pak už šlo vše ráz naráz. Vychytralý pár byl obviněn z držení osoby v otroctví a úmyslného zanedbání péče. „Chovali jste se k němu jako k dojné krávě!“ uvedl soudce, když jim vyměřil 11 let vězení! „Kromě toho, co mi udělali, je ze všeho nejhorší, že prostě neodešla,“ říká Tom, jemuž se v průběhu let výrazně zhoršilo zdraví a přišel prakticky o veškeré zbývající svaly.



Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.