Zrušené parkovací místo pro invalidy: Dostával až tři pokuty týdně! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Zrušené parkovací místo pro invalidy: Dostával až tři pokuty týdně!

Invalida dostával často pokuty.
Invalida dostával často pokuty. (Foto Aha! – Hynek Zdeněk)

Před 25 lety musel na operaci nohou. Dobře to nedopadlo a od té doby je Václav Koudelka (77) invalidou s průkazem ZTP. Může parkovat na vyhrazených místech pro postižené. Paradoxem je, že v blízkosti domova ale žádné nemá!

„Dřív tady bývalo místo pro invalidy, kde jsem parkoval. Pak ho ale město Brno zrušilo bez náhrady. A já si nemůžu dovolit zaparkovat jeden nebo dva kilometry od domu a pak jít pěšky,“ upozornil Aha! Václav Koudelka. 

Likvidační pokuty

Začal parkovat poblíž domu tak, že stojí deset metrů před autobusovou zastávkou stále ještě v odstavném pruhu. „Nebráním nikomu v jízdě ani ve vjezdu, částečně ale stojím na chodníku,“ přiznal senior. Chodníku o šířce čtyři metry odebírá svým parkováním přibližně 40 centimetrů. Za to mu chodí pokuty. „Už jsem zoufalý. Týdně platím až tři po 600 korunách. Je to pro mne likvidační,“ zdůraznil.

Invalidní průkaz Václava Koudelky z Brna.

Vstřícná radnice

Redaktory Aha! tento stav samozřejmě nenechal chladnými, a tak se obrátili na radnici v Králově Poli. A ta redaktorům, a tím pádem panu Koudelkovi ochotná vyjít vstříc. „Pokud má u nás pán trvalé bydliště a je držitelem průkazu ZTP/P, má možnost požádat naši městskou část o zřízení vyhrazeného parkovacího místa,“ řekla mluvčí této městské části Olga Pelcová.

Kolik se platí

Dva tisíce platí držitelé ZTP/P za zřízení vyhrazeného parkovacího místa. Jsou osvobozeni od správního a místního poplatku. Hradí výhradně poplatek za realizaci dopravního značení. Platí se jednorázově, při prodloužení se už neplatí.

Co je potřeba k vyřízení?

Vyplněný formulář žádosti o vyhrazené parkovací stání pro invalidní osobu, projektovou dokumentaci vypracovanou autorizovaným projektantem pokud ji bude zpracovávat projektant z Brněnských komunikací, je pro držitele ZTP/P zdarma), průkaz ZTP/P a rozhodnutí o jeho přidělení, občanský, řidičský a technický průkaz, osvědčení o technickém průkazu a lékařská zpráva.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.