Kouč Jalonen nominoval na světový šampionát: Vytáhnul zelenáče | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 20. dubna 2024

Svátek slaví Marcela, zítra Alexandra

Kouč Jalonen nominoval na světový šampionát: Vytáhnul zelenáče

Útočníci Voženílek s Beránkem si v Rize užijí velkou světovou premiéru.
Útočníci Voženílek s Beránkem si v Rize užijí velkou světovou premiéru. (Foto Profimedia.cz a Sport – P. Mazáč)

Pátý nejstarší výběr od rozdělení Československa. A přitom samý zelenáč! Hned devět nováčků povolal na hokejové MS kouč Kari Jalonen (63).

Beci Zbořil, Němeček, Košťálek a Dvořák. Útočníci Beránek, Chlapík, Voženílek, Tomášek, Kaut. Tihle všichni si v Rize připíšou debut na světovém šampionátu. „V týmu máme rozdílné typy hráčů, kteří jsou schopni plnit různé role,“ ubezpečil Jalonen V sestavě není ani jeden plejer narozený po roce 2000. Věkový průměr kádru je 28,3 let. Taky proto, že na poslední chvíli vypadl kvůli zranění devatenáctiletý bek Jiříček. Nejmladším reprezentantem tak v Rize bude forvard San Jose Martin Kaut, který v říjnu oslaví čtyřiadvacáté narozeniny.

Speciální Sport Magazín o zlatých momentech: Rozhovor s Pavlem Paterou a Martinem Procházkou

Video se připravuje ...

Letí pět posil z NHL i deset medailistů z loňského turnaje. „Na papíře se mi mužstvo líbí. Věřím, že můžeme uspět,“ doufá Jalonen, který už podle jmen bude sázet na bojovnost a kolektivní pojetí. „Tentokrát se musíme obejít bez super hvězd. I tak jsem spokojený,“ ujistil kouč při absenci Pastrňáka a spol. Největší posilou ze zámoří je Filip Chytil z New York Rangers. „Má za sebou nejlepší sezonu kariéry. Silný chlap, který může sehrát klíčovou úlohu,“ naznačil Jalonen, na koho bude spoléhat nejvíc.

25 jmen pro Rigu

Brankáři: Hrubec, Langhamer, Vejmelka.

Obránci: Dvořák, Košťálek, Kempný, Němeček, Kundrátek, Jordán, Knot, Zbořil.

Útočníci: Beránek, Černoch, Tomášek, Sobotka, Chlapík, Špaček, Sedlák, Flek, Voženílek, Červenka, Chytil, Kaut, Kubalík, Smejkal.

Zimák: Nominace nároďáku? Zatím žádný granát, chybí top hvězdy

Video se připravuje ...

 Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.