Oslava 70. narozenin Dagmar Havlové: Vinohradské divadlo jí nepopřálo! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 7. června 2023

Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard

Oslava 70. narozenin Dagmar Havlové: Vinohradské divadlo jí nepopřálo!

Štefan Margita se pochlubil snímky z oslavy Dagmar Havlové.
Štefan Margita se pochlubil snímky z oslavy Dagmar Havlové. (Facebook.com)

Osobně jí ve středu k 70. narozeninám gratulovaly desítky kamarádů a kolegů. V telefonu se jí celý den hromadily stovky dalších gratulací. Jednoho důležitého blahopřání se ale Dagmar Havlová Veškrnová nedočkala. A to od Divadla na Vinohradech, jehož byla skoro 41 let členkou.

Standardně vinohradská scéna přeje svým hvězdám buď na internetových stránkách nebo v divadelním měsíčníku. Jenže tak se v případě Havlové, která z divadla definitivně odešla na konci roku 2020, nestalo. Prostě ani čárka!

Ředitel mlčí

Za písmenko Havlová, která na Vinohradech od roku 1979 ztvárnila desítky krásných rolí, nestála ani řediteli Tomáši Töpferovi(72), který má na webu divadla svoji rubriku, kde odpovídá na dotazy diváků a nebo se vyjadřuje k aktuálnímu dění. Za vším hledejme nepříjemný rozchod slavné pražské scény s její hvězdou.

Byla osamělá

„To už se celé to divadlo proměnilo, jsou tam jiní lidé, jiný způsob herectví,“ promluvila o svých pohnutkách v době odcházení z Vinohrad Havlová. „Vlastně, když odešla Danka Kolářka, Viktor Preiss, Jirka Dvořák, tak nějak jsem se tam cítila osamělá,“ dodala v dokumentu na CNN Prima News.

Jurečka měl nabídnout úplatek? Rušení poboček pošty už v červenci. A změna příjmení Havlové

Video se připravuje ...

Chtěl ji udržet

Svůj pohled na aktuální dění v divadle se Havlová nebála řediteli Töpferovi, s nímž v době odcházení hrála v představení Návštěva staré dámy, říci. Když na podzim roku 2019 přišla s tím, že skončí, snažil se ji šéf scény v souboru udržet. Chvíli se mu to v rámci smlouvy na hostování dařilo, pak ale za sebou Havlová zavřela dveře úplně. Celý problém v (ne)gratulaci vinohradské scény k 70. narozeninám bývalé první dámy je zřejmě zakopaný tady. 

Na Preisse nezapomněli

Když bylo Viktoru Preissovi, který odešel z Vinohrad na začátku roku 2016, sedmdesát let, scéna mu v březnu 2017 (tedy rok po jeho odchodu, pozn. red.) na stránkách svého měsíčníku přála. „V herecké knížce má zapsáno asi 30 různorodých rolí. 13. března oslavil tento výborný herec kulaté narozeniny,“ stálo na titulní straně.

Trachtaci pořádala dcera

Velkolepou oslavu 70. narozenin Dagmar Havlové na Občanské plovárně uspořádala její jediná dcera Nina (46). Pro oslavenkyni to mělo být překvapení. Bývalá první dáma jela ve středu »jen« na rodinnou večeři. „Narozeninovou oslavu zorganizovala rodina a pár přátel jako překvapení pro paní Havlovou,“ potvrdila Aha! mluvčí Havlové Aneta Stolzová. „Nina se rozhodla pozvat čtyřicet lidí, uchystala tedy spíš komorní setkání,“ svěřil nám jeden z hostů.

Utajovaný narozeninový mejdan Havlové (70): Hvězdní gratulanti a luxusní dárečky!

Video se připravuje ...Přečtěte si
AHel
27. 3. 2023 • 08:13

Svatostánek kultury, historie.... a vede ho takové "prase"...smutné.

Miloslava Karasová
25. 3. 2023 • 22:30

Docela trapné, pane Töpfere!
Možná vám to jednou někdo oplatí.

Mariana
25. 3. 2023 • 07:29

Myslím že se bez toho klidně obejde.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.