Uplakaná Farna o potratu: Čekalo se, až zemře | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 7. června 2023

Svátek slaví Iveta / Slavoj, zítra Medard

Uplakaná Farna o potratu: Čekalo se, až zemře

Ewa Farna se rozplakala v Interview ČT 24
Ewa Farna se rozplakala v Interview ČT 24 (Česká televize)

Jako dvojnásobné maminky se Ewy Farne (29) citelně dotýkají otázky rodičovství, dětí, ale i etiky. Přímo ve vysílání České televize se jí leskly oči, když zmínila případ, který se odehrál v její rodné zemi. 

Zpěvačka s polskými kořeny se rozpovídala o problematice potratů v Polsku. Jako odstrašující případ uvedla zbytečnou smrt maminky, které bylo řečeno, že se její nenarozené miminko přestalo vyvíjet a byl jí doporučen potrat. 

Papež připustil konec celibátu! Zeman žádal abolici pro své lidi. A Farna plákala v televizi

Video se připravuje ...

„Ale ten se neprovedl, protože to dítě oficiálně nezemřelo, jen se přestalo vyvíjet, a čekalo se, až zemře. A čekalo se tak dlouho, že ta paní zemřela na sepsi,“ řekla Farna ve vysílání pořadu Interview Speciál. 

Podle ní se za současné legislativy ženy v Polsku nemohou cítit bezpečně. Jak informuje Amnesty International, k potratu totiž může žena v Polsku přistoupit pouze v situacích, kdy by mohla být těhotenstvím ohrožena na životě nebo zdraví. Podstoupit ho může také v případě, kdy otěhotněla po znásilnění. V praxi je však i pro ženy spadající pod tyto kategorie téměř nemožné potrat podstoupit. Ženy v Polsku se snaží zvrátit potratový zákon z roku 2020, který učinil potraty v Polsku téměř zcela ilegálními. 

Nová řada Máme rádi Česko startuje speciálem a trapasem Ewy Farne

Video se připravuje ...Přečtěte si
lekno
27. 3. 2023 • 15:03

Přístup lékařů je podstatný. Měl by být kromě odbornosti taky lidský. Ne vždy je lidský.. Podle mě, těhotné ženy v Polsku mohou rozhodovat o svém životě. Ale život dítěte, který ony v sobě nosí - není už jejich život. Je to samostatný nový život lidského tvorečka, s jeho vlastním tělem. A má být chráněn. Pokud ženě vážně nehrozí smrt kvůli těhotenství, potrat považuji tehdy za nehumánní. Proč furt říkají, že nenarozené dítě v těle matky - je její život a její tělo ? Vždyť to není pravda. Je to život a tělo malého tvorečka, patří jemu. Tohle je múj názor a příběhy s neúplnými údaji, vytržené z kontextu – na tom nic nezmění..

lekno
27. 3. 2023 • 15:01

Tahle „Socha svobody“ neregistruje fakta z článku ?
Cit.: ..„k potratu totiž může žena v Polsku přistoupit pouze v situacích, kdy by mohla být těhotenstvím ohrožena na životě nebo zdraví. Podstoupit ho může také v případě, kdy otěhotněla po znásilnění.“.. Potraty tam nejsou kompletně ilegální. Jsou povoleny dle daných podmínek ze zákona. Co se tedy madam nelíbí ? Že tam těhotná nemúže přistoupit k potratu leckdy, když si smyslí ? Fakt „problém“ ! ..
Ohledně uvedeného případu – Pokud ta paní dostala sepsi, cítila se špatně, měla hned ohlásit lékařům své negativní zdravotní příznaky. Nevím, kdo tam zanedbal prevenci a kontrolu jejího stavu - zda ona, nebo lékaři. Ale kdyby se včas sepse diagnostikovala - mohla žít.. Sepse z nenarozeného dítěte obvykle vzniká, když už je dítě v těle matky mrtvé a rozklad jeho těla začne způsobovat zánět v těle matky. Jak je možné – lékaři sepsi nepředpokládali, ani úmrtí plodu, které tam mohlo nastat kdykoli ? Já myslím, že dítě už nežilo, proto dostala paní sepsi, je to logické. Ale oni čekali, až umřela. Děs..
No i tak - existuje spousta případů, kdy ženy nosily v sobě celá léta mrtvý plod dítěte a nezemřely proto. Viz například :
- http­s://sp­ravy­.prav­da.sk­/zau­jima­vosti/­clanok­/244266-mrtve-dieta-nosila-v-tele-27-rokov/

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.