Herečka Marta Dancingerová: Co nesnáší na seriálu Zlatá labuť?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 1. dubna 2023

Svátek slaví Hugo, zítra Erika

Herečka Marta Dancingerová: Co nesnáší na seriálu Zlatá labuť?!

Marta Dancingerová v Zlaté labuti
Marta Dancingerová v Zlaté labuti (TV Nova)

O své bankovní konto se bát nemusí. Herečka Marta Dancingerová (31) vyfoukla svým kolegyním hned dva obrovské kšefty. Hlavní roli má jak v unikátní seriálové dobovce Zlatá labuť, tak v pokračování seriálu Kukačky, kde hraje jednu ze dvou maminek vyměněných kluků. A to se bála, že si po tolik kritizované pohádce Slíbená princezna, kde ztvárnila Zlatovlásku, na obrazovce už ani neškrtne...

Prodavačka Bára Veselá ze Zlaté labutě se s ničím moc nemaže, nechybí jí ironie a pravidla jí nic moc neříkají. Jste si v tom podobné?

„Myslím, že společného máme dost. Hlavně v dospívání jsem některá pravidla vnímala dost podobně jako ona. Ale už mi není osmnáct a trochu jsem dospěla, takže pravidly se dneska už řídím. I když třeba když se peče buchta, nedokážu dodržet doporučený postup. Nebaví mě to. Takže v tom jsme si asi blízké, že v některých situacích raději improvizujeme a celoživotně mám despekt k autoritám. Nerozklepou se mi kolena, když vidím někoho vysoce postaveného. Někdy mi to pomáhá a někdy naopak škodí. Bára je taky docela ironická, což se mi líbí. A s ničím se úplně nemaže. Takže bych řekla, že něco společného máme. Je taková jako já před mnoha lety.”

Báru také hodně ovlivnilo, že vyrůstala v sirotčinci.

„Já jsem naopak ze čtyř dětí a nejmladší. To je nejlepší pozice, neměnila bych. Nic jsem nemusela a na všechno jsem byla pořád ještě malá. Sestry už měly dávno pocit, že bych měla domácí práce taky zastávat, a já byla pořád malá.“

Chtěla byste žít v době, kdy se odehrává Zlatá labuť?

„Ráda bych si to, třeba na týden, zkusila. Myslím, že přestože o té době víme hodně, nedokážeme se důsledně vžít do toho, jaké to bylo. Co závidím, je to, že lidé měli čas některé věci na rozdíl od nás opravdu prožít. Já kolikrát za celým dnem udělám jenom takovou rychlou tečku a ani si neuvědomím, co všechno se dělo. Je to občas hrozná smršť. To je asi to hlavní, co se mi na tehdejší době líbí. Nicméně začínala druhá světová válka, takže to bylo velmi těžké období...“

Je vaše jméno na seznamu těch, kteří by si rádi po natáčení odkoupili nějaký ten kostým?

„Kostýmy jsou nádherné, ale když v nich strávíte víc času než ve svém oblečení, tak si je odkoupit nechcete. Nevadí mi, ani že jsou trochu nepohodlné, naopak se mi líbí, že drží fazonu. Ty šaty jsou nádherně ženské. Ale co mi opravdu vadí, jsou silonky. To je věc, se kterou se neumím sžít. Kdyby to šlo něčím nahradit, tak to udělám.”

Kromě luxusních šatů televize nešetřila ani na ateliérech, které zabírají plochu 2500 metrů čtverečních. Už se vám v obchoďáku Zlatá labuť povedlo zabloudit?

„Jasně, už jsem se ztratila. Na začátku jsem vždycky byla ráda, když mě někdo dovedl na místo, kde mám zrovna točit, ale teď už jsem kovaná. Už se mi to nestává.”

Seroš X: Kukačky

Video se připravuje ...

Zákazníci si v tomhle obchodním domě mohou nakoupit skoro všechno, co chtějí. To vše s maximálním servisem. Lákalo by vás zažít takové nakupování?

„Dnes je to tak, že si jdeme koupit džíny a po týdnu zjistíme, že nám nesedí. Nebo trička po jednom vyprání ztratí tvar. Líbí se mi, že v tomhle obchodním domě si zákaznice koupí luxusní kožich a přijde si ho sem na léto zase uložit, aby se jí doma nezničil a vydržel jí skutečně celý život. To je takový hezký příklad udržitelnosti oděvů.“

Mezi vaší Bárou a majitelem obchodního domu Petrem v podání Adama Vaculy to od začátku jiskří. Znali jste se před natáčením?

„Ano, potkali jsme se na škole. Byl o dva roky níž než já, ale je starší brácha. On šel na DAMU strašně pozdě. Ale při žádné jiné práci jsme na sebe zatím nenarazili, znali jsme se spíš z večírků a tak podobně.”

Bylo pro vás těžké vytvořit si během prvních dnů natáčení osobní vztah s někým, koho jste neznala?

„S někým se sblížíte okamžitě – do dvou sekund jste na sebe naladění. A s někým to může trvat. Ale neřekla bych, že mě to při práci hodně ovlivňuje. Naopak. Někdy, když si ti lidé moc sednou a hodně se baví o svém osobním životě, tak se míň soustředí na práci. Může to být taky záludné.”

Necítila jste přirozený stud před Danielou Kolářovou, která hraje bezmála šedesát let a ztvárnila stovky rolí?

„Bohužel jsme zatím ve scénáři neměly moc společných obrazů, setkaly jsme se jen v davových scénách. Samozřejmě k ní chovám velkou úctu za to všechno, co za sebou zanechává. Je skoro neuvěřitelné, že v seriálu máme i tyhle osobnosti. Nejen paní Danielu Kolářovou, ale i pana Petra Kostku, který hraje nekompromisního otce rodů Kučerů a zapáleného vlastence.”

Zato s režisérem Biserem Arichtevem jste točila i pokračování Kukaček. To už mezi vámi musí fungovat ta správná chemie...

„První díly Zlaté labutě točil Braňo Holiček, teď už zase točí Bisi. Myslím, že si rozumíme. Stačí jedna poznámka a hned chápu, co tím myslí. Natáčení s ním mi vyhovuje a myslím, že je to oboustranně příjemné. Ostatně nebylo to tak, že by skončilo natáčení Kukaček a na to plynule navázala Zlatá labuť. Když jsem začala točit v kbelských ateliérech, zbývaly mi ještě čtyři natáčecí dny Kukaček. Dotáčet to bylo strašně náročné.”

V obou seriálech máte hlavní roli, takže i spoustu textu. To se vám to nepletlo?

„Texty se naučit dají. Mám už vybudovanou takovou choreograficky textovou paměť, že mi to docela jde. V tom mám štěstí, stejně to bylo strašně náročný. Byl to pro mě až adrenalinový zážitek. Celý podzim mám slitý do jednoho dne, kdy se točila Zlatá labuť. Nevybavuju si vůbec, kdy jsem mezi tím spala. A když jsem teď viděla ty záběry, tak jsem přesně věděla, kdy jsem spala a kdy ne.”

Co z toho vás bavilo víc – Kukačky, nebo Zlatá labuť?

„Oboje, ale jsem ráda za ten rozdíl oproti těm Kukačkám, které jsou hodně realistické a prožité. Zlatá labuť je jiný žánr, trochu pohádkovější. Jsem ráda, že jsem si mohla odskočit do většího hraní. Baví mě to.”

Hodláte v tom pokračovat a přibrat si další práci, abyste nevypadla z tempa?

„Tak to rozhodně ne! Na nic jiného nemám vůbec čas. Na natáčení sice nejsem každý den, ale možná každý druhý. Navíc hraju i v divadle, které mám moc ráda a chci ho dál dělat. Divadlo a Zlatá labuť, to je teď můj plán.”

Zlatá labuť: Jak to bylo doopravdy - 3. díl

Video se připravuje ...Přečtěte si
Káťa Cuffi
19. 3. 2023 • 20:09

Skvělá herečka!!!

marta havlena
18. 3. 2023 • 13:12

Nesympatická a pořád stejný výraz.

miroslava13
18. 3. 2023 • 11:54

nesympatická osoba........stačí v Kukačkách. s tou její čelenkou-trapné

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.