Zemřel slovenský režisér Juraj Jakubisko (†84): Smutnou zprávu potvrdila dcera | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Zemřel slovenský režisér Juraj Jakubisko (†84): Smutnou zprávu potvrdila dcera

Juraj Jakubisko zemřel.
Juraj Jakubisko zemřel. (Aha!)

Juraj Jakubisko (†84) byl uznávaný slovenský režisér a scénárista, který vytvořil nespočet kultovních filmů. Bohužel ho v posledních letech trápilo zdraví, prodělal transplantaci srdce a také těžší formu covidu.

Hvězdný režisér zemřel v pátek těsně před půlnocí v Praze. Jeho smrt potvrdila dcera Janette Jakubisková. Ta na svém Facebooku sdílela dojemnou fotku, na které si její tatínek užívá léto na pláži. Následně o jeho smrti informovala i televizi RTVS.

Zemřel Juraj Jakubisko (†84): Slovenský Fellini žil 11 let s transplantovaným srdcem

Video se připravuje ...

Jakubisko v roce 2012 podstoupil transplantaci srdce, nicméně jeho zdravotní problémy tím neskončily. Před pár lety prodělal těžkou formu covidu, a aby toho nebylo málo, museli ho pak ještě hospitalizovat kvůli problémům s ledvinami. „Mnozí, kteří ten covid překonali, vědí, že je to dobrá odtučňovací kúra. I Juraj velmi zhubnul,“ svěřila se tehdy Jurajova manželka Deana pro slovenský deník Nový Čas.

Režisér měl na svědomí například filmy Dovidenia v pekle, priatelia, Perinbana, Nevera po slovensky, Nejasná zpráva o konci světa, a mnoho dalších.

Perinbaba a dva světy: První záběry z pokračování slavné pohádky Juraje Jakubiska

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.