80. narozeniny Felixe Slováčka: Dostane mimořádný dárek! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

80. narozeniny Felixe Slováčka: Dostane mimořádný dárek!

Felix Slováček před »osmdesátkou« přehodnocuje: Zůstal na to sám!
Felix Slováček před »osmdesátkou« přehodnocuje: Zůstal na to sám! (Herminapress.cz, archiv Blesku)

Osmdesáté narozeniny v Lucerně oslaví Felix Slováček (79) velkolepě. Nejenže mu tam kolegové přijdou poblahopřát písní či slovem. Saxofonista na pódiu pokřtí i výjimečné jubilejní dvojcédéčko.

A když se o něm Felix dozvěděl, neskrýval obrovskou radost. Hudebník na něm bude totiž prezentován nejen jako báječný instrumentalista, ale i jako zpěvák a skladatel. Navíc půjde o nahrávky, které dosud nikdo nevydal. S nápadem 2CD s pracovním názvem Felix 80-Hity a rarity přišel Gottův tajemník Jan Adam (58). „I když jsem spojil svůj osud s Karlem Gottem, s Felixem jsme se jen míjeli. Vždycky jsme si hezky popovídali. Ale to bylo všechno,“ řekl Aha! Adam.

Odhalená tajemství kandidátů. Babišův soud vrcholí. A zvrat u Dády a Felixe

Video se připravuje ...

Felixománie

Protože ale v první polovině 70. let Československo zasáhla tzv. felixománie a jeho alba se mnohdy prodávala víc než ta Gottova, Adam sbíral jeho desky jako šílený fanoušek. „Byl jsem taky svědkem Felixových nesmírně úspěšných vystoupení na Karlových koncertech, a tak jsem si řekl, že by si tento fenomén zasloužil k jubileu opravdovou bombu, která mu doslova vyrazí dech,“ popisuje Adam, který se okamžitě spojil s archivem České televize.

Felix Slováček práskl, jak Heidi začínala s manželem, když byl ženatý se Špinarovou!

Video se připravuje ...

Poklady z archivu

„Honza Fiala v archivu nalezl skutečné rarity, na které se nepamatuje ani sám Felix,“ usmívá se Jan s tím, že zrovna teď hledají nahrávku, kde Slováček doprovází Naďu Urbánkovou (†83). „Zazní tam prostě Felixovy sólové hity, ale i jeho báječný saxofon nebo klarinet, jak doprovází Gotta, Zagorovou, Vondráčkovou, Margitu, Olympic, Rokla, Štaidla, ale i třeba Dádu Patrasovou,“ upozorňuje Adam. „Našli jsme prostě něco, že se všichni budou divit, co nazpívali,“ je přesvědčen Adam.Přečtěte si
Jana Nováková
16. 2. 2023 • 17:11

Dostane tandemový seskok,další skok bude z mostu na gumě(jako Novotný) a sjezd na lyžích v Kitzbühlu.Když se cejtí mladej,oblbuje mladý holky,tak zvládne i takový atraktivní sporty.A holky se jen pohrnou a budou ho tuplem obdivovat.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.