Zemřel Petr »Sid« Hošek (†55) z kapely Plexis: Klidnou cestu do punkového nebe | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 7. února 2023

Svátek slaví Veronika, zítra Milada

Zemřel Petr »Sid« Hošek (†55) z kapely Plexis: Klidnou cestu do punkového nebe

Známý punker Petr Hošek je po smrti
Známý punker Petr Hošek je po smrti (Profimedia)

Po krátké nemoci zemřel v pondělí frontman punkrockové skupiny Plexis Petr »Sid« Hošek (†55). Za čtrnáct dní by přitom zpěvák a baskytarista, který působil také v kapelách Do řady, Michael’s Uncle nebo Svatý Vincent, oslavil 56. narozeniny.

„Dámy a pánové, punk je dřina. Náš strejda Péťa Sid Hošek zažívá náročné časy při léčbě svých neduhů, tak mu držte palce, ať se z toho vylíže. Věříme, že bude lépe, ale na jarní koncerty to popravdě nevypadá,“ psalo se na facebookové stránce kapely 12. ledna. Včera přišla zdrcující zpráva, kamarádi mu přejí klidnou cestu do punkového nebe.

Zdravotní problémy ho trápily už delší dobu. Celoživotní rebel trpěl silnou cukrovkou a epilepsií, epileptické záchvaty míval dokonce i během koncertů. Během života přežil závislost na tvrdých drogách, vážnou autonehodu, a dokonce i skok z okna. Své problémy bral Hošek vždy s nadhledem, byl to prostě punker tělem i duší.

Úmrtí 2022: Kdo ze slavných nás tento rok opustil?

Video se připravuje ...

„Pro mě je punk především zábava, můj styl života nepředstavuje být permanentně naštvaný. Vyjádřil bych to heslem – se*e mě bejt nas*anej!“ vysvětlil Petr v jednom z rozhovorů svůj životní postoj.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.