První úsměv Štefana Margity po smrti Zagorové (†75): Žal zahání prací | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 6. prosince 2023

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

První úsměv Margity po smrti Zagorové: Žal zahání prací

Zpěv operního pěvce dostal jeho bolestí nový rozměr.
Zpěv operního pěvce dostal jeho bolestí nový rozměr. (Foto Aha! – Martin Hykl, Herminapress.cz﷯)

Po návratu z New Yorku, kde vystupoval, se ještě nezastavil. Štefan Margita (66) si ze zpívání udělal terapii. „Smutek zaháním prací,“ prozradil deníku Aha! vdovec po Haně Zagorové (†75). Na koncertu Hvězdy Vánoc na Broadway zazpíval své milované Haničce do nebe.

Štefan se poprvé od jejího odchodu před čtyřmi měsíci na veřejnosti usmíval. Ave Maria a hlavně hit Neodcházej pro změnu vehnal slzy do očí divákům. Pěvec jen posunkem naznačil, komu jsou skladby určeny, a publikum ho odměnilo obřím potleskem. „To je pro zpěváka ta nejlepší melodie,“ řekl Margita.

Poprvé sám

„Nesmím se dojímat, nemohl bych zpívat. Je to moc těžké, ale snažím se to zvládnout,“ přiznal pak v zákulisí. „Hlavně, když vidím, jak lidé v hledišti pro Hanku pláčí, jak ji měli rádi, jak mi dávají najevo soucit, hrnou se mi slzy do očí,“ dodal Štefan. Snaží se vše zvládnout a je rád, že mu práce pomáhá. Na krku jsou ale už Vánoce. První bez Hanky a jejích dobrot. „Naštěstí zpívám dvacátého i pětadvacátého. Na Štědrý den přijde rodina, neteře mi uvaří,“ prozradil Štefan, jak prožije 24. prosinec. Chybí mu doma vůně Hančiných vyhlášených vanilkových rohlíčků. Chybí mu strašně ona.

Koncert pro Písničku

Víc než na nadcházející svátky se tak zpěvák soustředí na koncert v O2 areně, který pro svou Haničku Písničku uspořádá 24. ledna, tedy jen měsíc po Vánocích. „Můžu slíbit, že zazní Rybičko zlatá, přeju si i duet Můj čas. Jsem moc rád, že už je vystoupení téměř vyprodané a zbývá jen asi tisíc lístků,“ pochlubil se. Kapacita libeňského hudebního svatostánku je přitom 18 000 diváků. „Není dne, abych na ni nemyslel, a tak to už zůstane,“ rozloučil se vdovec.

Štefan Margita

Video se připravuje ...

Svěcený u maminky

Rozvedený houslový virtuos Jaroslav Svěcený (62) bude Vánoce trávit s maminkou v rodném Hradci Králové. „Má druhého ledna narozeniny, bude jí osmdesát devět let. Ale pořád je čilá,“ pochlubil se. „Míváme například zajíce na černo a jiné maminčiny speciality. Dárky už jsem koupil, vždycky se koukám, co by tak mohla potřebovat, kupuju je průběžně,“ dodal Svěcený.

Leona předčila Ivetu

Hit Karla Svobody (†68) z pohádky Tři oříšky pro Popelku znají všichni ve verzi Ivety Bartošové (†48) s textem Vladimíra Kočandrleho (61). Ale jako první ho nazpívala Leona Machálková (55) pod názvem Poslední princové. Otextoval jí ho tehdy Karel Šíp (77). Leona s ním často vystupuje na vánočních koncertech. Nejinak tomu bylo i v Divadle Broadway.

Kotvald zpívá s dcerou

Další příklad, jak jablko nepadá daleko od stromu, mají v rodině Petra Kotvalda (63). Zpěvák má v dceři Viktorii (29) skvělou vokalistku. Její talent sám objevil a pěstuje ho. Už ji zaměstnává několik let.

Vdovec po Zagorové (†75) Margita v slzách: Soška pro Haničku do nebe!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.