Kauza psychiatra Cimického: Fabiánová i Vrbová prosí o další svědkyně! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. června 2024

Svátek slaví Leoš, zítra Květa

Kauza psychiatra Cimického: Fabiánová i Vrbová prosí o další svědkyně!

Martina Hynková Vrbová by bez Fabiánové možná nikdy nepromluvila.
Martina Hynková Vrbová by bez Fabiánové možná nikdy nepromluvila. (archiv Blesku)

 Vyšetřování kauz okolo známého psychiatra Jana Cimického (74) se komplikuje. Žalobci totiž vrátili policii k doplnění celý spis. Kriminalisté se musejí vypořádat s otázkou, jestli některé skutky už nejsou promlčeny. A to se údajným obětem, k nimž se hlásí např. zpěvačka Jana Fabiánová (43) nebo moderátorka Martina Vrbová (50), nelíbí.

Policie v minulých měsících zdokumentovala celkem 28 případů údajného sexuálního napadení a vydírání ze strany Jana Cimického, k nimž mělo docházet v letech 1980 až 2016. U 26 z nich ale hrozí promlčení, a tak policie hledá další svědkyně. O pomoc prosí veřejnost i známá zpěvačka a populární moderátorka.

Ozvěte se!

„Teď je důležité, aby se zapojily všechny ženy, které mají podobné zkušenosti,“ řekla v nedělním pořadu České televize 168 hodin Fabiánová, jenž byla první, která loni na podzim na Cimického údajné chování upozornila. „Chci Vás poprosit, abyste se přihlásily, je to moc důležité! Pomůžete tím dalším ženám, které už vypovídaly a teď s napětím čekají, jestli se ozvou další poškozené, aby jednotlivé případy nebyly promlčené,“ napsala na Instagramu bývalá hlasatelka Vrbová.

Jan Cimický je obviněn ze sexuálního napadení

Video se připravuje ...

Hurikán nenávisti

Od okamžiku, kdy šla se svojí verzí pravdy na veřejnost, promluvila Fabiánová poprvé. „Ten rok mi potvrdil, že stojí za to postavit se agresorovi. Potvrdil mi, že stojí za to na chvíli sklonit hlavu a nechat přes sebe projít ten hurikán první nenávisti. Zažila jsem vlnu solidarity...“ svěřila na kameru a se slzami v očích dcera zpěvačky Nadi Urbánkové (83). Fabiánová věří, že případy nebudou promlčeny a soudy Cimického potrestají. (box)

Cimický obvinění odmítá

Známý lékař veškerá obvinění odmítá a chce prokázat svou nevinu. Pražskému městskému státnímu zastupitelství zaslal podnět, aby udělalo dohledovou prověrku. „Podnět obviněného k výkonu dohledu byl odložen, neboť v něm uplatněné námitky nebyly shledány za důvodné,“ uvedlo zastupitelství. Při prověrce ale žalobci dospěli k závěru o možném promlčení některých skutků. Uložili proto Obvodnímu státnímu zastupitelství pro Prahu 8, aby se případem dále zabývalo, a to věc předalo zpět policii.

Víte, že...

...trestní sazba za sexuální nátlak je až osm let, v případě znásilnění pak 12 let? Co se promlčení týká, tak u znásilnění jde o 15 let, u sexuálního nátlaku o 10 let.

Jana Fabiánová v Prostřeno!: Vánoční historka

Video se připravuje ...Přečtěte si
ELLA Průšová
10. 11. 2023 • 18:51

Hugo; když tak všechno víte, tak mi vysvětlete, proč tam ty ženský chodily dál? Že by se jim to líbilo?

Marta Kubíková
22. 11. 2022 • 18:45

Přesně jste to řekla. Nejdřív nic a potom pic.

Huga
22. 11. 2022 • 08:23

Ian irak Byly to PSYCHIATRICKÉ PACIENTKY a on byl jejich lékař. Kromě toho není pravda, že si nestěžovaly. Příbuzní některých pacientek, které tohle hova.o obtěžovalo si stěžovali vedení nemocnice. Věděl to tam o něm každý. Jenom ho sesadili z funkce a zametli to pod koberec. Doufám, že půjde bručet, slizoun. Zneužívat závislou pozici prychiatricky nemocných, to je fakt dno.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.