Hvězda Sněženek a machrů Valentina Thielová (†89): SMRT NA MORFIU | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. května 2024

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Hvězda Sněženek a machrů Valentina Thielová (†89): SMRT NA MORFIU!

Zemřela herečka Valentina Thielová
Zemřela herečka Valentina Thielová (Facebook, archiv)

Hvězda filmů Sněženky a machři a Florenc 13,30 okouzlila nejen naše tvůrce. Valentina Thielová (†89), jejíž životní pouť se v sobotu uzavřela, udělala dojem i na festivalu v Argentině. Koncem 60. let získala Perlu Atlantiku, cenný prsten, který měla jako jediná česká herečka!

Byl to obrovský úspěch a podle tradice měla pak následovat smršť skvělých rolí. V Itálii ji na festivalu v Benátkách svého času na schodech gentlemansky podpíral sám Marcello Mastroianni (†72), parťák překrásné Sophie Lorenové (88). Měl o křehkou českou krásku na vysokých podpatcích obavy, aby nezaškobrtla. Valentina tenkrát měla na to, aby dobyla i pověstný Hollywood. Nevšední oduševnělá krása a perfektní vystupování by ji jistě katapultovaly mezi světové herečky. Jenže se narodila ruským rodičům, kteří se potkali v Praze.

Zemřela herečka Valentina Thielová (†89), učitelka ze Sněženek a machrů

Video se připravuje ...

60 let hledání

Oba ruští emigranti spolu měli tři děti. Valinka byla prostřední. Otec Grigorij Mitrofanovič Strachov se jí postaral o dalšího sourozence. Po válce se nevrátil k rodině, ale dostal se až do Argentiny. Pak se natrvalo odstěhoval do Ameriky a pořídil si novou rodinu. Valentina po nevlastním bratrovi dlouho pátrala, toužila ho poznat. Teprve po šedesáti letech ho skutečně objevila. Od té doby byli ve spojení díky internetu a telefonovali si. Herečka se toužila s bratrem poznat i osobně, ale k tomu bohužel nikdy nedošlo. Zdraví jí už nedovolilo tak daleko cestovat.

Bez rozloučení

„Prodělala covid a začala se uzavírat v bytě. Pak se její zdravotní stav zhoršil,“ řekla deníku Aha! se smutkem v hlase Eva Hrušková (70). Byly kamarádky a pravidelně se vídaly. Představitelka Popelky je proto smutná, že se nemohly rozloučit. „Neteř nechtěla, aby telefonovala,“ prozradila herečka. Ani nebude žádné poslední rozloučení. Údajně si to Valentina nepřála.

Zemřel Josef Somr (†88), herec s mimořádným nasazením

Video se připravuje ...

Trápení s nemocemi

Co dostala Valentina na půvabu a talentu, to jí »ten nahoře« ubral v osobním životě. Prodělala dvě mimoděložní těhotenství a nemohla mít děti. V 65 letech měnili Valentině obě kyčle, po druhé operaci půl roku tahala nohu za sebou. „Mám artrózu ve všech kloubech, nemocné srdce, a ještě k tomu divertikulózu tlustého střeva. A začala jsem trpět závratěmi, zrovna včera jsem byla na CT hlavy!“ svěřila se profesorka Boženka ze Sněženek a machrů loni. Zemřela v sobotu v hospicu. Bolesti jí zmírňovalo morfium.

Osudový omyl

V 60. letech Valentina s kolegyní Alenou Vránovou (90) se jako zázrakem vyhnuly letecké katastrofě. „Nastoupily jsme omylem do jiného letadla. To naše původní pak spadlo,“ svěřila se před lety Thielová.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.