Filmový hit slaví 30 let: První sláva Krainové v 19 letech | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 10. června 2023

Svátek slaví Gita, zítra Bruno

Filmový hit slaví 30 let: První sláva Krainové v 19 letech

Pro Simonu Krainovou to byla první velká role ve filmu.
Pro Simonu Krainovou to byla první velká role ve filmu. (P. Soukup, archiv)

Už nepinglují ani netaxikaří, v pokračování kinohitu pro mladé, doprovázeného skladbou Dávej, ber, Michal a Tomáš provozují diskotéku Brooklyn. Jejich další souboj s vychytralým Kadlecem a jeho kumpánem Burešem si diváci nenechali ujít poprvé před 30 lety ve filmu, který na výsluní mezi české celebrity vynesl Simonu Krainovou (49).

Jako by mezi oběma příběhy uplynulo desetiletí. Filmy s názvem Kamarád do deště přitom dělí jen čtyři roky, každý ale vznikal ve zcela jiných podmínkách. První byl uveden v normalizačním roce 1988, druhý měl premiéru roku 1992, 1. října před 30 lety. Režisér Jaroslav Soukup (75) divákům zkraje 90. let nabídl hned dvojí pokračování svých hitů, Discopříběh 2 (1991) a další akci Michala a Tomáše s podtitulem Příběh z Brooklynu.

Slavné české modelky, které dobyly svět

Video se připravuje ...

„Už první scénář byl psaný vybraným hercům přímo na tělo. Kromě Lukáše a Sagvana také Karlu Augustovi,“ prozradil režisér, jemuž prý ale Vaculík u dvojky trochu zatopil. Ke scénáři měl výhrady. Nakonec však i dobrodružství hrdinů v počátcích českého kapitalismu spatřilo světlo světa a opět bylo hitem. Dočasně... Dnes už ani jeden z filmů mladé diváky nenadchne, pro jejich rodiče ale zůstávají připomínkou doby, v níž dospívali. A také toho, že s opravdu dobrým kamarádem se dá zvládnout každý problém.

Krainovou zachránila Ljuba Krbová

Teprve 19letou krásku Simonu Krainovou si režisér vybral z modelek agentury Czech models, byť neměla žádné zkušenosti před kamerou. Její postavu ve filmu, herecký projev a dialogy, nakonec zachránila herečka Ljuba Krbová (64). Krainovou, mluvící výrazným ostravským přízvukem, předabovala. Stejně jako o rok dříve v Discopříběhu 2, kde namluvila postavu Lucie (Veronika Kánská, 55). Hlas Krbové totiž působil jemněji a díky svému umu a profesionalitě obě postavy pozvedla.

Ze zákulisí premiéry dokumentu o Kollerovi: Dino zlomil ruku Tofimu!

Video se připravuje ...

O čem vyprávějí 

Kamarádi Michal Sudek (Sagvan Ljuba Krbová Tofi, 58) a Tomáš Mráz (Lukáš Vaculík, 60) provozují diskotéku Brooklyn. Zrovna v době, kdy podvodník Kadlec (Karel Augusta, †62) opouští vězení, o místo servírky v podniku se uchází atraktivní Ivana (Simona Krainová). Michal je následně obviněn ze znásilnění, v baru se objevují drogy. Kadlec a jeho zeť Bureš (Andrej Hryc, †71) ještě neřekli poslední slovo a svým rivalům to chtějí spočítat!Přečtěte si
bursik
10. 10. 2022 • 05:20

Sagvan nervák ,vůbec nechápu jak taková nula přežívá ! Jak mohl okouzlit paralelně Daru i Simonu a další. Když byl u Krause tak slaboucky vykoktal jednu větu.To stejně Rytmus a je o tyhle kluky rvačka v těchto podivných kruzích.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.