Jiří Krampol 2 roky po smrti manželky: Nechal se dobrovolně uspat! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 2. prosince 2022

Svátek slaví Blanka, zítra Svatoslav

Jiří Krampol 2 roky po smrti manželky: Nechal se dobrovolně uspat!

Jiří Krampol
Jiří Krampol (Foto Aha! – Marek Pátek, Mária Rušinová)

Jde do všeho s elánem nadšeného kluka. Jiří Krampol (84) podstoupil před 20 lety kúru pro kosmonauty, jejíž součástí je i výplach střev. „Propláchli mi trubky,“ hlásil tenkrát nadšeně. Nyní zkusil pro změnu hypnózu. „Je to skvělé, cítím se pak moc dobře vyspaný,“ prozradil deníku Aha! herec.

Po odchodu milované manželky Haničky (†59), od jejíž smrti uplynuly začátkem srpna už dva roky, měl občas problémy se spánkem. Jiří je hodně aktivní a neuměl se zklidnit. „Koukal jsem hodiny do stropu, tak mi paní doktorka předepsala prášky na uklidnění,“ vysvětlil Krampol, protože léky na spaní mu jeho ošetřující lékař zakázal. Jsou totiž návykové. Když pak potkal hypnoterapeuta Šimona Pečenku (45), svitla mu naděje na lepší spánek a tím i zdraví. 

Jako nemluvně

„Zkusili jsme to. Jsem dobré médium, věřím tomu. Za chvilku jsem byl v limbu. Když mě Šimon probouzel, myslel jsem, že jsem spal tak pět minut a ono to bylo padesát,“ popsal herec první návštěvu u Pečenky v centru Prahy. U té druhé byl deník Aha! i s kamerou. Jirka si lehl na lůžko, nechal se přikrýt a zavřel oči. Terapeut mu začal tiše říkat, co se stane a jak se bude cítit. Za chvilku už Krampol spokojeně oddychoval. Občas pohnul prsty na ruce, někdy chodidlem. Vypadal náramně spokojeně. „Potřebuju mít pořád nějakou činnost, být s lidmi. Jsem exhibicionista, jak si ostatně profese žádá. U Šimona načerpám energii a můžu pracovat,“ řekl herec po probuzení.

Hypnoterapeut Šimon Pečenka

Proti kouření a alkoholu

„Zabírá to i na depresi a smutek. Hypnóza tlumí negativní pocity. Taky pomáhá se zlozvyky, jako je kouření a alkoholismus,“ prozradil Aha! terapeut. A ujistil, že lidé v hypnóze neprozrazují tajemství, neztrácejí nad sebou kontrolu a určitě nedělají to, co by nechtěli.

Varování osudu

Loni na podzim měl Jiří Krampol namále. Doposud si občas postěžoval na astma nebo bolavé koleno, kvůli kterému musel přestat hrát tenis. V říjnu ale zkolaboval a bylo to hodně vážné. „Už jsem se loučil se životem. Nevěděl jsem o sobě. Jak jsem se dusil, ztrácel jsem vědomí. Pár dní si tak ani nepamatuju. Dokonce mi hlavou proběhl celý můj život ve zkratce. Jak to řekl můj manažer Miloš Schmiedberger, lékaři i zdravotníci mě sundávali hrobníkovi z lopaty. Velké díky profesoru Rudolfu Špačkovi a jeho týmu,“ popsal týdny, kdy měl ještě ke všemu těžký zápal plic. Srdce pracovalo sotva na polovinu kapacity. Nakonec mu pan profesor dal nový, modernější kardiostimulátor a zachránil herci život. Nesmí se ale přetěžovat.

Prudil v ZOO

Simon Pečenka začínal původně jako zpěvák a pak přidal i herectví. Diváci ho znají například jako prudiče z primáckého seriálu ZOO. Pak ho zaujala hypnóza a prošel školením. V době covidu napsal knížku 33 rozhovorů se slavnými osobnostmi s názvem Telefony z karantény.

To nejlepší z Vémolovy svatby. Gratulace, vystoupil Rytmus a Lela dostala danajský dar

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.