Podnikavá »dívka« Olivia Newton-Johnová (†73): VYDĚLALA MILIARDU! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 19. května 2024

Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek

Podnikavá »dívka« Olivia Newton-Johnová (†73): VYDĚLALA MILIARDU!

V Melbourne se po Olivii jmenuje centrum pro léčbu rakoviny.
V Melbourne se po Olivii jmenuje centrum pro léčbu rakoviny. (Foto Profimedia.cz, ČTK/AP, Reuters, Facebook, ara)

Olivia Newton-Johnová (†73) proslula jako skromná Sandy v muzikálu Pomáda, v reálném životě se ale uskrovňovat nemusela. Hraním, zpíváním i obchodem si vydělala kolem miliardy korun. Velkou část majetku ale v posledních letech věnovala na výzkum rakoviny, se kterou opakovaně bojovala – a napotřetí podlehla.

Koncem roku 2020 odhadoval deník The Sun její jmění na 31 milionů liber, tedy asi 900 milionů korun. Pořád koncertovala po rodné Austrálii, ale i v Británii a USA, prodávaly se i její desky – soundtrack z Pomády, pop (Physical byl největším hitparádovým hitem celých 80. let) i country.

Další výnosy měla z herecké kariéry. A sláva jí napomohla i k obchodům – spolupracovala s kosmetickou značkou CoverGirl, podnikala v módě, s vodkou i víny. Roku 2019 se rozhodla prodat svou farmu přebudovanou na vilu na australském venkově, obdržela za ni přes 108 milionů korun. To bylo nedlouho poté, co oznámila, že už potřetí bojuje s rakovinou prsu.

K prodeji tehdy nabídla i svůj nový domov v Kalifornii, ranč v Santy Ynez nedaleko Santa Barbary. Nakonec se ale ranče nezbavila, loni ho převedla na manžela Johna Easterlinga – a strávila tam poslední týdny života, s manželem po boku tam v pondělí zemřela.

Trailer k filmu Pomáda z roku 1978

Video se připravuje ...

Hodně svých peněz věnovala na charitu, včetně výzkumu a léčby rakoviny. Například nemocnice v australském Melbourne už roku 2012 otevřela Nádorové centrum Olivie Newton- Johnové. Její jméno nese i nadace: „Financuje výzkum příjemnější terapie, prevenci rakoviny i lepší žití s rakovinou,“ popsala předloni Forbesu. Nadaci věnovala i své poslední přání: Namísto květin a věnců přispějte prosím na výzkum rakoviny.

Poslední dny těžce trpěla...

„Nebyl to šok, všichni jsme věděli, jak nemocná byla, zvláště posledních pět dní,“ popsala Oliviina neteř Tottie Goldsmithová. „Byla fakt vychrtlá, trpěla velkými bolestmi. Nebyla to jen rakovina, ale i další komplikace – hospitalizace, náchylná imunita, dostala sekundární infekce.“ Do Ameriky už Tottie za tetou z Austrálie zajet nestihla, ale rozloučila se s ní po telefonu. „Řekla jsem jí všechno, co jsem potřebovala. Myslím, že to chápala.“ A teta jí odpověděla, že se smrti nebojí: „V životě jsem toho tolik dokázala, to bych si nikdy nedokázala představit.“Přečtěte si
Alva
12. 8. 2022 • 09:32

Měla peníze a k čemu, smutné,jak o tom píšete. Nikdo si nic neodnese s sebou a zdraví nezaplatíš.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.