Odhalené tajemství po smrti Abrháma: Nedokončený projekt! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Odhalené tajemství po smrti Abrháma: Nedokončený projekt!

Josef Abrhám
Josef Abrhám (Foto: reprofoto ČT)

Až po skonu Josefa Abrháma (†82) vyšlo najevo, že do hereckého nebe odešel od nedokončené práce! Podle zjištění deníku Aha! seriálový primář Blažej rozepsal před dvěma roky autobiografii, ve které chtěl vyprávět celý svůj životní příběh.

Jenže manželčina smrt a také jeho onemocnění mu v dokončení díla zabránily. Slavný a oblíbený, ale plachý Josef Abrhám rozhovory – a zvláště o svém soukromí – poskytoval velmi vzácně. Všechna média se to snažila respektovat. Herec ale postupem času cítil, že by přece jen chtěl o svém životě říci více. „Proto se před dvěma roky rozhodl, že sepíše autobiografii, která měla vyjít pod záštitou veřejnoprávního rozhlasu. Časově nebyl nijak vázaný, s titulem jsme nicméně počítali,“ svěřil deníku Aha! pracovník ČRo, který si nepřál být jmenován.

Chtěli i audioknihu

Podle něj bylo také naplánováno, že ke knize vznikne i její audioverze, kterou by si sám Abrhám načetl. „Vzhledem k okolnostem, tedy úmrtí paní Šafránkové a také k informacím o tom, že má pan Abrhám sám zdravotní problémy, jsme tušili, že projekt asi nedopadne,“ doplnil zdroj z ČRo s tím, že se nyní obrátí na syna Josefa Abrháma (44). „Bude určitě vědět více o tom, zda tatínek někoho dokončením knihy pověřil či jestli někde zanechal nějaké materiály, které by někdo mohl zpracovat,“ věří v posun celého projektu. „Nechci se k ničemu vyjadřovat,“ reagoval na náš dotaz mladý Abrhám, který se teď naplno věnuje přípravám posledního rozloučení se zesnulým otcem.

Zemřel Josef Abrhám (†82): Připomeňte si jeho nejvíce ikonické role

Video se připravuje ...

Jak snášel stáří?

V jednom z posledních rozhovorů z roku 2013 Abrhám právě pro Český rozhlas popsal, jak zvládá stáří. „Samozřejmě zpětně vidím, co jsem udělal hrozných chyb a naivních blbostí. Od puberty, před pubertou i potom jsem měl extrémní názory k nesnesení, na facky, jaký jsem byl... Psychicky se ale cítím furt stejně,“ reagoval tehdy. „Akorát, jak říkal už doktor Morávek, když je zle moc, tak je osvobozující rezignace. Protože jinak vás to zahubí, negace převládne a vy se musíte zachránit v té rezignaci, dostat se jakoby na nulu a prostě to přežít. To není cynismus, to je obrana,“ doplnil Abrhám.

Veronika Žilková o smrti Josefa Abrháma (†82): Je to krásná zpráva!

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.